Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin LewandowskiPAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Marcin Lewandowski

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Marcin Lewandowski atakuje Alberto Salzara. "Do kamieniołomów!"

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Cztery lata dyskwalifikacji dostał trener gwiazd lekkiej atletyki Alberto Salazar za "liczne naruszenia przepisów antydopingowych". - Sport będzie bez niego lepszy. Nienawidzę oszustów, wysłałbym go do kamieniołomów - grzmi Marcin Lewandowski.

Kamil Kołsut z Dohy

Nasz średniodystansowiec nie gryzie się w język i zawsze mówi, jak jest. Teraz powód jest szczególny, bo ręka sprawiedliwości ścisnęła za gardło głównego trenera Nike Oregon Project, który w przeszłości współpracował między innymi z czterokrotnym mistrzem olimpijskim Mohammedem Farahem.

Amerykańska Agencja Antydopingowa ukarała Alberto Salazara oraz doktora Jeffrey'a Browna za "handel testosteronem, manipulowanie procesami kontroli antydopingowej oraz podawanie sportowcom środków zakazanych".

Bukowiecki oburzony. "Tragedia. Grzyb i śmierdzi" -->

- Jestem zszokowany tym wyrokiem. Jest całkowicie nieprawdziwy i sprzeczny z ustaleniami arbitrów, który pisali nawet o staranności, z jaką przestrzegałem Światowego Kodeksu Antydopingowego - nie kryje sam zainteresowany, zapowiadając apelację.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Wojciech Nowicki zdradza, jak dowiedział się o medalu

Lewandowski decyzję w sprawie Salazara komentuje wprost: - Świat lekkiej atletyki będzie lepszy bez niego, niech odejdzie! Nienawidzę oszustów, a on jest wielkim. To, kiedy trener podaje zawodnikowi jest jeszcze gorsze niż kiedy zawodnik sam bierze. Kara musi być, to niewybaczalne. Wysłałbym go do kamieniołomów.

32-latek głos w sprawie ludzi złapanych na dopingu zabiera regularnie. Nie boi się mocnych słów, mówi i pisze wprost: "oszust", "złodziej", "frajer". 

Polki pędzą, a trenera boli głowa -->

- Niektórzy zwracają mi czasem uwagę. Pytają: "Ej, Lewy, chyba z tym frajerem to przesadziłeś. Może za grubo?". A dla mnie nie jest za grubo! - opowiadał Polak w rozmowie z WP SportoweFakty. -  Dla mnie dopingowicze nie istnieją. Nie szanuję ich, nie chcę mieć z nimi kontaktu, chcę za to, żeby oni wiedzieli, co o nich myślę. Dlatego mówię o tym publicznie i używam mocnych słów.

Komentarze (6):

 • ADAS_UL Zgłoś
  w dzisiejszych czasach śmiesznej poprawności politycznej, historycznej, religijnej i innych takich, to osoba która mówi o tym, jest gorsza, niż osoba która robi... nauczmy się tego co
  Czytaj całość
  śpiewał Kazik "niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi"... bo taki Lewandowski tu, czy Kowalczyk za mówienie o kadrze astmatyków, sorry zimowej kadrze Norwegii mogą być bardziej ukarani, niż zawodnicy/trenerzy za oszustwa...
  • samik Zgłoś
   To teraz trzeba się "przyjrzeć " jego podopiecznym którzy startują na Mistrzostwach świata i mają świetną formę
   • Paweł Kanc Zgłoś
    Taka prawda ,jak sam siebie oszukujesz świadomie ,to kim jesteś ? Frajerem dla samego siebie ,tylko ty wiesz ,że oszukujesz i daje to takiemu człowiekowi satysfakcję ?! Jeśli nie wziął
    Czytaj całość
    by tego,to są równe szanse . A Marcin powiedział to głośno !!!
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL