Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nils Brembach w trakcie chodu na MŚGetty Images / Na zdjęciu: Nils Brembach w trakcie chodu na MŚ

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Zasłabnięcie na trasie chodu

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Niemiec Nils Brembach zasłabł na trasie chodu na 20 kilometrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. - To były najtrudniejsze warunki w trakcie tej imprezy - ocenił temperaturę i wilgotność trener Ronald Weigel.

Ze względu na bardzo wysokie temperatury i ogromną wilgotność panującą na mistrzostwach świata w Dosze, organizatorzy zdecydowali, że wyczerpujące organizmy maratony czy chód odbędą się w godzinach nocnych.

Tak też się stało, jednak nie uchroniło to od wielu przypadków zasłabnięć na trasie. Tak było już pierwszego dnia w trakcie maratonu kobiet, którego nie ukończyło aż 28 zawodniczek (zobacz TUTAJ).

W sobotę odbył się z kolei finał chodu na 20 kilometrów mężczyzn, podczas którego zbuntował się organizm Niemca Nilsa Brembacha.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Malwina Wojtulewicz: Wojtek Nowicki nie był sobą


Zawodnik upadł na pięć kilometrów przed metą i nie był w stanie sam się podnieść. Brembachowi szybko udzielono pomocy medycznej i opuścił trasę na noszach.

MŚ w Doha. Wielki triumf bohatera gospodarzy, a trybuny puste. Czytaj więcej--->>>

 - To były do tej pory najtrudniejsze warunki w trakcie tej imprezy - ocenił temperaturę i wilgotność trener niemieckiej kadry Ronald Weigel.

W trakcie chodu temperatura przekraczała 33 stopnie Celsjusza, a wilgotność wynosiła 80 procent.

Złotym medalistą został Japończyk Toshikazu Yamanishi. Jedyny Polak w gronie startujących, Dawid Tomala, zakończył zawody na 31. miejscu.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL