Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Fajdek Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Paweł Fajdek

Fiodorow, Fajdek i Lewandowski wśród nominowanych do prestiżowej nagrody

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Joanna Fiodorow, Paweł Fajdek i Marcin Lewandowski znaleźli się wśród nominowanych do do tytułu lekkoatlety roku w Europie. Kibice mogą ich przybliżyć do nagrody, oddając na nich swoje głosy.

European Athletics, czyli Europejskie stowarzyszenie skupiające narodowe federacje lekkoatletyczne, nominowało dziesięć zawodników i dziesięć zawodniczek do nagrody dla najlepszych lekkoatletów 2019 roku w Europie. W tym gronie znalazło się troje Polaków. 

Wśród kobiet o wyróżnienie powalczy Joanna Fiodorow, która na mistrzostwach świata w Katarze wywalczyła srebrny medal. Konkurencja jest jednak bardzo silna, bo nominowane zostały również: Anżelika Sidorowa (Rosja, skok o tyczce), Malaika Mihambo (Niemcy, skok w dal), Maria Lasickiene (Rosja, skok wzwyż), Gesa Felicitas Krause (Niemcy, 3000 m z przeszkodami), Konstanze Klosterhalfen (Niemcy, 5000 m), Katarina Johnson-Thompson (Wielka Brytania, siedmiobój), Sifan Hassan (Holandia, 1500 m), Eleonora Giorgi (chód na 50 km), Dina Asher-Smith (Wielka Brytania, 100 m i 200 m). 

Wśród mężczyzn natomiast w oczach European Athletics uznanie znaleźli Paweł Fajdek, czyli złoty medalista w rzucie młotem z MŚ w Doha, a także srebrny medalista w biegu na 1500 m - Marcin Lewandowski. O tytuł najlepszego lekkoatlety rywalizują także: Karsten Warholm (Norwegia, 400 m), Amel Tuka (Bośnia i Hercegowina, 800 m), Daniel Stahl (Szwecja, rzut dyskiem), Siergiej Szubienkow (Rosja, 110 m przez płotki), Magnus Kirt (Estonia, rzut oszczepem), Niklas Kaul (Niemcy, dziesięciobój), Perseus Karlstroem (Szwecja, chód na 20 km), Michaił Akimienko (Rosja, skok wzwyż).

Czytaj także: Cyprian Mrzygłód wyróżniony. Polak kandydatem do tytułu wschodzącej gwiazdy lekkoatletyki

Czytaj także: Biegi. Zrobił to! Eliud Kipchoge przebiegł maraton poniżej 2 godzin

Wyboru najlepszych lekkoatletów 2019 roku dokonają kibice, przedstawiciele mediów, członkowie federacji i ekspercki panel (wszyscy mają po 25 proc. głosów). Fani głosują w mediach społecznościowych poprzez podanie dalej grafiki ze sportowcem na Twitterze, polubienie jej na Instagramie bądź polubienie lub udostępnienie na Facebooku. Głosowanie zamyka się w piątek, 18 października.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Wojciech Nowicki zdradza, jak dowiedział się o medalu

Czy któryś z nominowanych Polaków zdobędzie nagrodę lekkoatlety roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Witalis Zgłoś
  Marcin Lewandowski jest brązowym (a nie srebrnym, jak pisze w artykule) medalistą MŚ w Doha, mimo to jest moim kandydatem do tytułu lekkoatlety roku w Europie. Halowy mistrz Europy 2019 z
  Czytaj całość
  Glasgow, jest jedynym Europejczykiem potrafiącym skutecznie walczyć z biegaczami z Afryki na dystansie 1500 m.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL