Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin LewandowskiGetty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Marcin Lewandowski

Lekkoatletyka. "Furtka jest otwarta". Marcin Lewandowski o współpracy z Adamem Kszczotem

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Marcin Lewandowski z optymizmem podchodzi do obecności w jednym zespole z Adamem Kszczotem. - To może być bardzo fajny team - mówi.

- Obu nam brakuje w kolekcji tylko podium igrzysk. Dlatego to może być bardzo fajny team. Ta współpraca będzie napędzać nas nawzajem. Dobrze się znamy, rozumiemy, więc dogadamy się bez problemu - tak Marcin Lewandowski komentuje decyzję Adama Kszczota o zmianie trenera i prawdopodobnym przystąpieniu do zespołu braci Lewandowskich.

Nasz brązowy medalista mistrzostw świata Doha 2019 na dystansie 1500 m zdradził w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego", że Kszczot pytał go o zdanie zanim zdecydował się na konkretne ruchy ws. zmiany trenera.

- Adam fajnie się zachował, bo zanim zaczął rozmawiać z moim trenerem (Tomaszem Lewandowskim - przyp. red.), najpierw zapytał mnie, co o tym sądzę. Gdybym nie chciał być z nim w jednym zespole, to nie byłoby rozmowy z Tomkiem. Oczywiście powiedziałem mu, że furtka jest otwarta - podkreślił Lewandowski.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Wojciech Nowicki zdradza, jak dowiedział się o medalu

32-letni biegacz wyraził nadzieję, że Kszczot będzie w stanie podporządkować się nowemu trenerowi i zasadom obowiązującym w teamie Lewandowskich.

ZOBACZ: Fiodorow, Fajdek i Lewandowski wśród nominowanych do prestiżowej nagrody >>

Absolwent wychowania fizycznego na Uniwersytecie Szczecińskim zapowiedział, że pod koniec października wylatuje z rodziną na wakacje, a po powrocie z urlopu zabiera się do pracy. Obozy treningowe w Kenii, RPA, USA i Sankt Moritz mają przynieść efekt w postaci medalu olimpijskiego w Tokio.

ZOBACZ: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Marcin Lewandowski: Dziękuję, skarbie! To jest kosmos >>

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL