Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Konrad BukowieckiGetty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Konrad Bukowiecki

Wojskowe Igrzyska Sportowe: Konrad Bukowiecki ze srebrem. Jakub Szyszkowski poza podium

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W swoim ostatnim tegorocznym starcie Konrad Bukowiecki sięgnął po srebrny medal Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych. Polski kulomiot zajął drugie miejsce dzięki jednemu z lepszych pchnięć w sezonie.

W chińskim Wuhan odbywają się 7. Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe. W piątym dniu rywalizacji po srebro sięgnął Konrad Bukowiecki, który w piątej próbie uzyskał odległość 21,84 m. To jeden z najlepszych tegorocznych wyników polskiego kulomiota. Rekord Polaka wynosi 22,25 m, osiągnięty w tym roku w Chorzowie.

W Chinach lepszym rezultatem mógł pochwalić się jedynie Darlon Romani, który w drugiej próbie posłał kulę na 22,36 m. To również nowy rekord Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych. Brąz przypadł Luksemburczykowi Bobowi Bertemesowi.

Do ścisłego finału awansował też Jakub Szyszkowski. Polak z wynikiem 20,37 m zajął piąte miejsce w rywalizacji.

ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio. Patrycja Wyciszkiewicz: Nasze mięśnie zalewa kwas mlekowy. Dla zwykłego człowieka to dawka śmiertelna


Dla Bukowieckiego to ostatni start w tym sezonie. W tym roku sięgnął po złote medale Uniwersjady i młodzieżowych mistrzostw Europy. Na mistrzostwach świata w Doha był szósty.

W Wuhan Polacy zgarnęli już 26 medali - 3 złote, 7 srebrnych i 16 brązowych, dzięki czemu zajmują 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Pod względem liczby medali jesteśmy na trzeciej lokacie - więcej krążków zgarnęły jedynie Chiny (72) i Rosja (55).

Czytaj teżKonrad Czerniak i Katarzyna Pawłowska ze srebrnymi medalami Igrzysk Wojskowych, dublet Polaków w ratownictwie wodnym

Czytaj teżKonrad Bukowiecki podniósł olbrzymi ciężar. Nowy rekord polskiego kulomiota

Czy Bukowiecki zdobędzie medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL