Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anita Włodarczyk na obiekcie Skry Warszawa Newspix / Marek Biczyk PZLA / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk na obiekcie Skry Warszawa

Lekkoatletyka. Stwierdzono bezpośrednie zagrożenie dla życia. Skra Warszawa definitywnie zamknięta

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Warszawski ośrodek "Skra" został kompleksowo zamknięty. Taką decyzję w obawie o życie i zdrowie przebywających tam osób podjął Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Kilkanaście lat zaniedbań sprawiło, że Skra Warszawa została zamknięta. Decyzję Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o całkowitym zamknięciu ośrodka przy ulicy Wawelskiej 5 w Warszawie przekazała w czwartek (31 października) wiceprezydent stolicy, Renata Kaznowska.

- Dzisiaj na terenie Skry, w warunkach dosyć trudnych, funkcjonuje OKS Skra, a cała reszta to hurtownie, magazyny, wulkanizator, parking, restauracja, nocny klub - wszystko, poza Skrą. Dlatego została wydana decyzja o zamknięciu - całkowitym, kompleksowym - poinformowała Kaznowska, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

ZOBACZ: Czarne chmury nad Skrą Warszawa. "Nie jestem optymistą" >>

Wiceprezydent Warszawy przypomniała, że miasto już 10 lat temu rozpoczęło procedurę odzyskiwania obiektu. Do tej pory nie udało się jednak osiągnąć porozumienia w tej sprawie z właścicielem, którym jest Robotniczy Klub Sportowy "Skra". W grudniu ma odbyć się pierwsza rozprawa w sądzie o wydanie nieruchomości przy Wawelskiej z wniosku władz miasta.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Wojciech Nowicki zdradza, jak dowiedział się o medalu

Dyrektor Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Andrzej Kłosowski, argumentował, że przeprowadzone ekspertyzy potwierdziły, że warszawski ośrodek znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Kłosowski podkreślił, że większość obiektów powoduje... bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia.

ZOBACZ: Co z klubem SKRA Warszawa? Mamy odpowiedź władz miasta >>

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL