Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Juliana Ngleya Moko PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Juliana Ngleya Moko

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Dubaj 2019. Zawodniczka zemdlała na wózku

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Juliana Ngleya Moko nie wytrzymała trudów rywalizacji w upalnych warunkach i straciła przytomność w trakcie zawodów podczas mistrzostw świata sportowców niepełnosprawnych w Dubaju. Na szczęście, akcja ratunkowa powiodła się.

W pierwszym dniu Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dubaju kibice byli świadkami przerażających scen podczas rywalizacji sportowców. Upały panujące obecnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ponad 30 stopni Celsjusza) sprawiły, że zawodnicy mieli utrudnione zadanie.

W finale wyścigu na wózkach na 400 m zasłabła Juliana Ngleya Moko z Angoli. Kamery telewizyjne pokazały dramat sportsmenki, która leżała na bieżni po upadku z wózka. Członkowie sztabu medycznego długo polewali Moko wodą po klatce piersiowej, żeby schłodzić jej ciało. Na szczęście zawodniczka z Afryki odzyskała przytomność i jej życiu nic nie zagraża.

- Tutaj jest bardzo, bardzo gorąco. Niestety, ja nie toleruję takiego ciepła - powiedziała dla BBC Sport reprezentantka Wielkiej Brytanii, Kadeena Cox.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Wojciech Nowicki zdradza, jak dowiedział się o medalu

ZOBACZ: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Konrad Bukowiecki oburzony. "Tragedia. Grzyb i śmierdzi" >>

Komitet organizacyjny mistrzostw wydał oświadczenie, że na bieżąco monitoruje temperaturę i wilgotność powietrza, a temperatury w regionie były jednym z głównych czynników branych pod uwagę przy planowaniu harmonogramu zawodów.

Na czempionat do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyjechało ponad 1400 sportowców ze 120 krajów świata. Do walki o medale w Dubaju przystąpi 42 reprezentantów Polski.

ZOBACZ: Lekkoatletyka. MŚ 2019 Doha: pieniądze to nie wszystko >>

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  "Członkowie sztabu medycznego długo polewali Moko wodą po klatce piersiowej, żeby schłodzić jej ciało" - wysyłający powinni ponieść konsekwencje! Zadecydowali o wysłaniu
  Czytaj całość
  niepełnosprawnej na taki/te zawody.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL