Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion i park olimpijski w MonachiumGetty Images / Na zdjęciu: stadion i park olimpijski w Monachium

Lekkoatletyka. Monachium gospodarzem mistrzostw Europy w 2022 roku

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy na otwartym stadionie w 2022 roku odbędą się w Monachium - przekazała Europejska Federacja Lekkoatletyczna.

We wtorek potwierdzono, że stolica Bawarii będzie po raz pierwszy gospodarzem multidyscyplinarnych mistrzostw Starego Kontynentu. Oprócz lekkoatletów będą tam rywalizować także zawodnicy z takich dyscyplin jak pływanie, wioślarstwo, kolarstwo, gimnastyka artystyczna oraz triathlon.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru gospodarza. Zwłaszcza, że wszyscy mamy w pamięci wspaniałe mistrzostwa w 2018 roku, które także odbyły się w Niemczech (Berlin). Będzie to szczególne wydarzenie, bo w 50. rocznicę igrzysk olimpijskich w Monachium - powiedział prezydent Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej, Svein Arne Hansen.

Paweł Fajdek wściekły na decyzję IAAF. "To niedorzeczne". Czytaj więcej--->>>

Główną areną zmagań będzie Stadion Olimpijski, który gościł już najlepszych lekkoatletów na Starym Kontynencie w 2002 roku. Impreza potrwa od 11 do 21 sierpnia.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #8: Iga Baumgart-Witan. Baba nie do zajechania

Dodajmy, że kandydatem do zorganizowania mistrzostw Europy w 2024 roku jest Chorzów. Oficjalne ogłoszenie gospodarza odbędzie się w przyszłym roku.

Wspomniane przez Hansensa ostatnie ME na otwartym stadionie w 2018 roku były znakomite dla Biało-Czerwonych. Polscy lekkoatleci zdobyli 12 medali, w tym aż siedem złotych i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

WADA. Rosjanie boją się Witolda Bańki? Czytaj więcej--->>>

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  "...potwierdzono, że stolica Bawarii będzie po raz pierwszy gospodarzem multidyscyplinarnych mistrzostw Starego Kontynentu" - Lewandowski, Lewandowska i ich dzieci (dwoje, a może
  Czytaj całość
  więcej?) będą mogli pooglądać z trybun...Piłki nie ma

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL