Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion Śląski w ChorzowieMateriały prasowe / Tomasz Żak/UM Województwa Śląskiego / Na zdjęciu: Stadion Śląski w Chorzowie

Lekkoatletyczne ME 2024: Śląsk stracił groźnego rywala

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Stadion Śląski chce w 2024 r. gościć najlepszych lekkoatletów Europy. Szansa na to wzrosła, ponieważ z ubiegania się o organizację mistrzostw zrezygnował Mińsk.

"Zwiększa się szansa na organizację na Stadionie Śląskim w Chorzowie lekkoatletycznych ME (w 2024 r. - przyp. red.). Z ubiegania się o imprezę zrezygnował Mińsk. W grze jest jeszcze Rzym. Decyzja w maju 2020 r." - czytamy na oficjalnym koncie na Twitterze Stadionu Śląskiego.

Do tej pory Śląsk i Mińsk szły łeb w łeb, jeśli chodzi o walkę o przyznanie organizacji mistrzostw Starego Kontynentu za pięć lat. - Szacujemy, że dziś największe szanse na organizację zawodów ma Mińsk - mówił w grudniu 2018 r. wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski.

Po rezygnacji Mińska Śląsk - główną areną zmagań byłby Stadion Śląski, ale część wydarzeń ugościłyby też Katowice - stał się więc faworytem do zostania gospodarzem wielkiej imprezy.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #8: Iga Baumgart-Witan. Baba nie do zajechania

ZOBACZ: Polska chce wielkiej imprezy. Mistrzostwa Europy 2024 na celowniku >>

Gospodarza ME 2024 poznamy w maju przyszłego roku. W grze - oprócz Śląska - pozostaje jeszcze tylko Rzym. Jako pierwsze z walki o przyznanie zawodów odpadło Tampere, a następnie wycofał się Goeteborg.

- Nie mamy najmniejszych kompleksów. Możemy zrobić na Stadionie Śląskim wszystko - jak będzie trzeba, nawet mistrzostwa świata. A Śląsk ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o organizację takich imprez. Mnóstwo hoteli, świetny transport, atrakcje. Spokojnie można tu zaprosić kilka tysięcy sportowców wraz z kibicami - zapowiedział w rozmowie z WP SportoweFakty wiceprezes PZLA ds. marketingu, sponsoringu i PR Sebastian Chmara (WIĘCEJ TUTAJ).

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL