Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Małachowski Materiały prasowe / fot. Tomasz Kasjaniuk / Na zdjęciu: Piotr Małachowski

Lekkoatletyka. Piotr Małachowski zdradził, kiedy zakończy karierę

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Tegoroczne lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Dosze nie były udane dla Piotra Małachowskiego. Dyskobol jednak nie poddaje się i będzie kontynuował karierę. Wicemistrz olimpijski zdradził jednak, kiedy zakończy profesjonalne uprawianie sportu.

- Karierę sportową zakończę za rok. Skończę też służbę w wojsku, wezmę ślub i otworzę prywatne przedszkole. Wszystko we wrześniu (2020 roku - przyp. red.) - powiedział Piotr Małachowski dla "Super Expressu".

W 2019 roku wicemistrz olimpijski z Pekinu i Rio de Janeiro zaczął trenować z Estończykiem Gerdem Kanterem. Na imprezie docelowej nie udało się jednak osiągnąć dobrego wyniku. Małachowski nie zakwalifikował się do finału rzutu dyskiem na MŚ w Dosze i nie powalczył o swój czwarty w karierze medal mistrzostw świata. 

Czytaj także: jest problem z nowym trenerem Adama Kszczota. Chodzi o kwestie finansowe

Mimo drugiej z rzędu porażki (rok wcześniej Małachowskiemu nie wyszły także mistrzostwa Europy w Berlinie), bliscy odradzali polskiemu mistrzowi zakończenie kariery już teraz. 

ZOBACZ WIDEO MŚ Doha. Piotr Małachowski zawiedziony swoim występem. "Przegrałem w głowie"

- Moja partnerka Kasia rozwinęła nawet akcję w internecie, z której wynikło, że ludzie sobie nie wyobrażają takiego smutnego końca kariery, że chcą jeszcze oglądać takiego grubego i łysego na stadionie. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że warto spróbować jeszcze raz. Zresztą deklarowałem Kanterowi, że popracujemy dwa lata - podkreślił w "Super Expressie" dwukrotny mistrz Europy w rzucie dyskiem. 

Oczywiście w 2020 roku, ostatnim w zawodowej karierze, imprezą docelową dla Piotra Małachowskiego będą igrzyska olimpijskie w Tokio. Polakowi w przygotowaniu mentalnym do tych zawodów pomoże psycholog, profesor Jan Blecharz, który mocno przyczynił się do pierwszych, wielkich sukcesów Adama Małysza w skokach. 

- Na razie odbyliśmy kilka rozmów. Zapominam o Katarze. Czuję się wypoczęty psychicznie. Jest we mnie ochota i wiara, że mogę rzucać daleko. Wciąż jeszcze marzy mi się olimpijskie złoto - zapowiedział dla "Super Expressu" Małachowski.

Czytaj także: Konrad Bukowiecki: Każdy w życiu by coś zmienił

Czy Piotr Małachowski na igrzyskach olimpijskich w Tokio wywalczy medal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  " Moja partnerka Kasia rozwinęła nawet akcję w internecie, z której wynikło, że ludzie sobie nie wyobrażają takiego smutnego końca kariery, że chcą jeszcze oglądać takiego
  Czytaj całość
  grubego i łysego na stadionie" - nie chce wyjść za niego, więc nie chce końca kariery ;)partnerka, od dysku?

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL