Najnowsze Wyniki/Kalendarz
logo WADA na tle flagi RosjiGetty Images / Na zdjęciu: logo WADA na tle flagi Rosji

Rosjanie odwołają się od decyzji WADA. Władimir Putin nie zgadza się z dotkliwą karą

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Potwierdziły się informacje, że Rosjanie odwołają się od decyzji WADA do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. RUSADA ma poparcie Władimira Putina.

W Rosji jeszcze nie opadły emocje po decyzji WADA, która wymierzyła karę za manipulowanie testami antydopingowymi. Światowa Agencja Antydopingowa była bezlitosna. Rosjanie m.in. przez cztery lata nie mogą startować w międzynarodowych imprezach pod własną flagą.

Stanowcza reakcja Rosji na dyskwalifikację. "Możemy organizować własne igrzyska olimpijskie" >>

Rosja od samego początku nie kryje oburzenia. Dlatego pewne było, że RUSADA (Rosyjska Agencja Antydopingowa) odwoła się od tej decyzji. Właśnie pojawiło się oficjalne potwierdzenie.

- Odwołamy się od decyzji WADA w ciągu 10-15 dni - mówi agencji TASS Aleksander Iwliew, przewodniczący rady nadzorczej RUSADA.

Potwierdził to także Władimir Putin. Prezydent Rosji uważa, że kary powinny być indywidualne, a nie zbiorowe. Cały czas podkreśla, że to decyzja polityczna i niesprawiedliwa.

Rosja zdyskwalifikowana za doping. Co z MŚ 2022 siatkarzy? Sprawdziliśmy >>

Sprawa zostanie skierowana do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. Od tego zależy, czy rosyjscy sportowcy pod własną flagą wystartują m.in. w igrzyskach olimpijskich 2020 i 2022 oraz piłkarskich mistrzostwach świata 2022.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Dyskobole wyrzuceni z Diamentowej Ligi. Piotr Małachowski: To bardzo brzydko

Czy kara WADA wobec Rosji jest sprawiedliwa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • klossh92 Zgłoś
  Widzę, że usunięto mój post, bo nie wykropkowałem słowa na g. Powtarzam. Sprawa śmierdzi polityką na kilometr. Jak g... wrzucisz w wentylator, pobrudzi wszystkich, którzy są w
  Czytaj całość
  pobliżu, bez żadnej selekcji. Taki "wentylator" zastosowano tutaj. Odpowiedzialność zbiorowa... ciekawe prawo.
  • AntyKob Zgłoś
   Zgadzam się z Rzeszowem. Ciekaw jestem, czy dochowano wszelkich procedur tzn. u ilu sportowców pobrano próbki i druga potwierdziła pierwszą, a może nie mając twardych dowodów, oparto
   Czytaj całość
   się znowu na badaniach, jakiegoś profesora z Kanady. Gdyby dotyczyło to jankesów lub brytoli światek sportu siedziałby cichuteńko. I jeszcze zapytanko, Gatlin nadal śmiga sobie po bieżniach, a jeśli, to jakaż wyrozumiałość tych pożal się boże antydopingowców. Uczuleni, tylko na jedną nację, panowie wydawałoby się w "białych" rękawiczkach.
   • yes Zgłoś
    "RUSADA ma poparcie Władimira Putina" - nasz Prezydent też się zna na problemach sportu.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL