Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin LewandowskiGetty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Marcin Lewandowski

Lekkoatletyka. Nowe fakty ws. rezygnacji Tomasza Lewandowskiego

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Na pół roku przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio Tomasz Lewandowski przestał być szkoleniowcem naszych czołowych biegaczy. - Nie mogliśmy spełnić jego oczekiwań - tłumaczy wiceprezes PZLA, Tomasz Majewski.

Tomasz Lewandowski nie doszedł do porozumienia z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i zrezygnował z prowadzenia Adama Kszczota, Marcina Lewandowskiego i Angeliki Cichockiej. Wszystko na siedem miesięcy przed startem na igrzyskach olimpijskich w Tokio (WIĘCEJ TUTAJ).

Jak zdradził w rozmowie z portalem sport.pl wiceprezes PZLA, Tomasz Majewski, związek nie był w stanie spełnić żądań finansowych trenera. - Nie mogliśmy spełnić jego oczekiwań, bo my poruszamy się w warunkach naszego budżetu i w tym, co wyznacza rozporządzenie, o którym już mówiłem (rozporządzenie ministra sportu - przyp. red.). Musimy tak robić, żeby dbać o całą reprezentację - wyjaśnił Majewski.

Ustawa przewiduje, że szkoleniowiec może otrzymywać maksymalnie 9000 zł podstawy. Do tego dochodzą premie za osiągnięcia podopiecznych. Lewandowski mógł liczyć na dodatek w kwocie 3000 zł za brązowy medal brata - Marcina - na MŚ Doha 2019. W sumie dawało to pensję w wysokości 12000 zł.

ZOBACZ: Tokio 2020. Marcin Lewandowski na miesiąc został ascetą. W Kenii przygotowuje się do igrzysk >>

Po przyjściu do grupy Kszczota (po październikowym czempionacie w Doha) Tomasz Lewandowski - jak twierdzi sport.pl - miał zażądać podwyżki, na którą nie zgodził się związek.

- Odszedłem po to, by temat zamknąć, a nie rozpętać na nowo - skomentował były już szkoleniowiec Kszczota, Lewandowskiego i Cichockiej.

ZOBACZ WIDEO Euro 2020. Maciej Szczęsny: Nie będzie łatwo, ale nie ma co rzucać się ze skały

Komentarze (2):

 • Katon el Gordo Zgłoś
  Co to za kit, że Lewandowski, Kszczot i Cichocka zostali bez trenera i że Tomasz Lewandowski zrezygnował z prowadzenia w/w. zawodników ? To zadzwońcie do Marcina, Adama i Angeliki (mogę
  Czytaj całość
  podać telefony jak w redakcji nie macie) i zapytajcie kto jest ich trenerem i z kim i na czyich planach trenują. NIE WOLNO ROBIĆ TAKICH SKRÓTÓW MYŚLOWYCH I PUSZCZAĆ W ŚWIAT TAKICH FARMAZONÓW.
  • yes Zgłoś
   "Nowe fakty ws. rezygnacji Tomasza Lewandowskiego" - faktem jest to, że go nie ma. Może będzie trenował Kenijczyków?

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL