Najnowsze Wyniki/Kalendarz
flaga olimpijskaGetty Images / Joe Scarnici / Stringer / Na zdjęciu: flaga olimpijska

Igrzyska olimpijskie 2020. Koronawirus przeraża Japończyków. "Jesteśmy bardzo zmartwieni"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Na razie nikt nie mówi głośno, że koronawirus może sparaliżować igrzyska olimpijskie w Tokio. Japończycy jednak mówią wprost, że mają poważne obawy.

Chiny walczą z koronawirusem, ale śmiertelna choroba nie przestaje się rozprzestrzeniać. W kolejnych krajach z całego świata odnotowywane są nowe przypadki zachorowań. Wszyscy z niepokojem przyglądają się sytuacji, a epidemia odbija się także na sporcie.

F1: zespoły boją się koronawirusa i biorą sprawy w swoje ręce. W środę specjalna narada >>

Niedawno zapadła decyzja o odwołaniu halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce, które miały się odbyć w Chinach. Losy innych imprez międzynarodowych w tym państwie także stoją pod wielkim znakiem zapytania.

Sprawa robi się poważna, bo w tym roku odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio. Istnieje obawa, że IO mogą zostać odwołane, chociaż to póki co tylko spekulacje. Organizatorzy i tak żyją w niepokoju.

ZOBACZ WIDEO Michał Pol wspomina spotkania z Kobem Bryantem. "Szanował Polaków, uwielbiał AC Milan"

- Jesteśmy bardzo zmartwieni w tym sensie, że rozprzestrzenianie się zakaźnego wirusa może wylać kubeł zimnej wody na igrzyska - mówi szef Komitetu Organizacyjnego Tokio 2020, Toshiro Muto.

Władze państwowe zapewniły, że zrobią wszystko, by koronawirus miał jak najmniejszy wpływ na IO. Nie ma wątpliwości, że sportowcy jadący do Tokio będą mieć obawy, bo Chiny leżą niedaleko Japonii.

- Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić sportowców i umożliwić im skupienie się wyłącznie na sportowej rywalizacji - mówi Saburo Kawabuchi, burmistrz miejscowości, w której będzie wioska olimpijska.

Formuła E: Ma Qinghua poddany kwarantannie. Spędzi dwa tygodnie w izolatce z powodu koronawirusa >>

Tegoroczne igrzyska olimpijskie rozpoczną się 24 lipca i zakończą 9 sierpnia.

Czy tegoroczne igrzyska olimpijskie Tokio 2020 powinny zostać odwołane?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Bog Honor Ojczyzna Zgłoś
  A ja myślę, że powinno się odwołać wszystkie zawody sportowe do konca roku i przenieść na przyszły.
  • Dawid Stroiński Zgłoś
   Czy ten artykuł to jakiś żart? Ta sonda z odwołaniem igrzysk to już jakas maksymalna kpina. Przestancie straszyć ludzi jakimiś glupowami z telewizora skąd ten wirus ma taką promocje?
   Czytaj całość
   Ktory koncern za tym stoi? Zdecydowanie wiecej osob ginie na zwykłą grype. Dużo grozniejszych wirusow na swiecie są niezliczone ilosci czemu akurat promujecie tego? Czemu ludzie w to wierzą? Na jakim swiecie my zyjemy ?

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL