Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Armand DuplantisMateriały prasowe / TVP Sport / Na zdjęciu: Armand Duplantis

Lekkoatletyka. Wielki wyczyn Armanda Duplantisa. Komentator TVP Sport odleciał ze Szwedem (wideo)

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Ten skok zostanie zapamiętany na długo. Podczas sobotniego Copernicus Cup w Toruniu Armand Duplantis, pokonując poprzeczkę zawieszoną na 6,17 m, ustanowił absolutny rekord świata w skoku o tyczce. Razem ze Szwedem odleciał komentator TVP Sport.

- I kto wie, pięknie płynie po tym rozbiegu - mówił komentator TVP Sport jeszcze przed skokiem Szweda. A następnie odleciał razem z nim. - Jest rekord świata w Toruniu! Ależ to był skok, ależ to była próba! - wykrzyczał, analizując po chwili. - Pofrunął w górę i zawinął się jak taki kocur nad poprzeczką, dotykając ją nieco - dodał Sebastian Chmara.

Czytaj także: Lekkoatletyka. Nie tylko rekordy. Dobra postawa Polaków podczas Copernicus Cup

Armand Duplantis już kilka dni temu atakował rekord świata. Był bliski jego ustanowienia w Dusseldorfie. W drugiej próbie, w końcowej fazie, zahaczył jednak poprzeczkę ręką. Wyciągnął wnioski i osiągnął swój cel w Toruniu. 

Tak Szwed szybował po rekord świata:

Kamery telewizyjne nie pokazały pełnej radości, jaką Armand Duplantis zaprezentował po tym wielkim wyczynie. Reprezentant Szwecji popadł w totalną euforię. Nie ma co się jednak dziwić - dokonał bowiem naprawdę wielkiej rzeczy. 

Osiągnięcie Szweda jest pierwszym rekordem świata pobitym w Polsce od 2016 roku, kiedy to Anita Włodarczyk uzyskała 82,98 m w rzucie młotem.

Czytaj więcej: Armand Duplantis z rekordem świata w skoku o tyczce!

ZOBACZ WIDEO: Menadżer Kamila Grosickiego zdradza kulisy transferu. Potwierdził, że były dwie inne ciekawe oferty

Czy jesteś pod wrażeniem wyniku Duplantisa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL