Najnowsze Wyniki/Kalendarz
polska sztafeta mężczyzn po pobiciu halowego rekordu świata Getty Images / Na zdjęciu: polska sztafeta mężczyzn po pobiciu halowego rekordu świata

Lekkoatletyka. Polska sztafeta straciła rekord świata

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
World Athletics ratyfikowało rezultat sztafety 4x400 metrów uniwersytetu z Houston jako nowy halowy rekord świata. To oznacza, że najlepszy wynik nie należy już do Polski.

Podczas Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham w 2018 roku polska sztafeta 4x400 metrów mężczyzn, w składzie Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina nie tylko sensacyjnie zdobyła złoty medal, ale przy okazji pobiła rekord świata.

Ich wynik 3:01,77 s był gigantyczną niespodzianką, jednak już kilka dni później sztafeta uniwersytetu w Houston poprawiła rezultat o 0,26 s podczas mistrzostw w Teksasie.

Rekord ten nie został jednak ratyfikowany. Aż do środy.

World Athletics poinformowało, że od tego dnia halowy rekord świata w sztafecie 4x400 metrów mężczyzn należy do Amerykanów w składzie Amere Lattin, Obie Igbokwe, Jermaine Holt and Kahmari Montgomery (3:01,51 s).

Ponadto ratyfikowany został rekord świata w maratonie, który w październiku pobiła Kenijka Brigid Kosgei's (2:14:04 s).

Mamy nowy rekord świata w trójskoku. Czytaj więcej--->>>

[b]Wielki sukces Justyny Święty-Ersetic. Czytaj więcej--->>>

ZOBACZ WIDEO: Menadżer Kamila Grosickiego zdradza kulisy transferu. Potwierdził, że były dwie inne ciekawe oferty

[/b]

Komentarze (4):

 • panda25 Zgłoś
  "Chcesz kobietę miejscową", "Lokalne dojrzałe kobiety"?!?!Takie widzę (jeszcze) reklamy na stronie. Teraz już nie muszę pytać, czy pojawiające się na forach wpisy
  Czytaj całość
  panienki oferującej usługi seksualne to ZGODNA Z REGULAMINEM?! działania...
  • panda25 Zgłoś
   @Cheers: A dla mnie obie są prawdziwe - i ta na hali, i na otwartym stadionie. A że inne momenty przygotowań, inna waga? Niewiele to dla mnie zmienia (choć biorę to pod uwagę). LA to
   Czytaj całość
   prawdziwy sport - mierzalny, sędziowie mają stosunkowo niewiele do powiedzenia (pomijam jedyną, nielubianą zresztą przeze mnie dyscyplinę - chód).Kolejna rzecz - w wielu dyscyplinach najlepsi na hali to również najlepsi na stadionie otwartym. A zawody halowe wypełniają kalendarz imprez, co mnie tylko cieszy.
   • Cheers Zgłoś
    Dla mnie prawdziwa lekkoatletyka to ta na otwartym stadionie. Oglądając halowe zawody mam wrażenie, że to impreza drugiej kategorii. Bieżnie krótkie, okres przygotowawczy do sezonu
    Czytaj całość
    letniego, nie wszyscy najlepsi startują, forma jeszcze nie najwyższa, atmosfera taka trochę sielankowa. Większość najlepszych zawodników nie traktuje tego poważnie, bo jest w ciężkim treningu. Z tych powodów wszystkie rekordy biegowe z hali traktuję z przymrużeniem oka. Halowe mistrzostwa świata pod względem prestiżu nie zbliżają się nawet do poziomu mistrzostw na otwartym stadionie.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL