Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Fajdek Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Paweł Fajdek

Tokio 2020. "Powinno być naprawdę nieźle". Paweł Fajdek o występie na IO

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Aktualny mistrz świata w rzucie młotem, Paweł Fajdek, liczy na znakomity sezon. Marzy mu się złoto olimpijskie i tytuł mistrza Europy.

Paweł Fajdek w ostatnich miesiącach ostro trenuje, żeby w sezonie letnim spełnić swoje marzenia. Czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem niedawno wrócił ze zgrupowania w RPA, a już w piątek (6 marca) wyleci na obóz do Portugalii. Później w planach ma także m.in. pięciotygodniowe zgrupowanie w USA.

- Mamy więcej czasu, niż w zeszłym roku, bo w poprzednim sezonie wznowiłem treningi 2 marca, a teraz mam już za sobą ponad trzy miesiące pracy, dzięki czemu dalsza droga będzie łatwiejsza. Na czas igrzysk powinno być naprawdę nieźle, zawsze na przełomie lipca i sierpnia osiągałem najlepsze wyniki - mówi 30-letni Fajdek.

Ale nie tylko IO Tokio 2020 (w dniach 24 lipca - 9 sierpnia) są celem Polaka. - Najpierw chcę wywalczyć złoto w Tokio, a później, na deser, złoto mistrzostw Europy (26-30 sierpnia - przyp. red.). Muszę odgryźć się Wojtkowi Nowickiemu, bo dwa lata temu zabrał mi to złoto. Jestem nastawiony bardzo pozytywnie do tego sezonu - dodaje.

Lekkoatleta wierzy w to, że praca na treningach przyniesie efekty. - Zrobię wszystko, by wreszcie cieszyć się na igrzyskach. Wreszcie jestem zdrowy, a miesiąc temu odczułem wielką ulgę, gdy po raz pierwszy mogłem wstać z łóżka rano i zapomnieć, że bolały mnie plecy. Mogę zatem więcej dokładać do treningu i jestem przekonany, że to przełoży się na wyniki - zapewnia Fajdek.

Zobacz:
Paweł Fajdek laureatem nagrody PKOL im. Piotra Nurowskiego
Polski zjazd olimpijski. Teraz wreszcie może być lepiej

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Paweł Fajdek zdobędzie złoty medal na IO Tokio 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś
  "Muszę odgryźć się Wojtkowi Nowickiemu, bo dwa lata temu zabrał mi to złoto" - ktoś powinien mu wyjaśnić, co znaczy być mistrzem i za co dostaje się złoto/medal. To nie
  Czytaj całość
  wygląda na żart.
  • Katon el Gordo Zgłoś
   Poprzeczka nie wisi zbyt wysoko. Właściwie to w ogóle jej nie ma. Na poprzednich Igrzyskach Olimpijskich (Londyn-2012 i Rio-2016) Fajdek odpadał w kwalifikacjach. Więc łatwo o złośliwe
   Czytaj całość
   stwierdzenie, że chociażby awans do szerokiego finału i zajęcie w nim jakiegokolwiek miejsca i tak już będzie postępem. Może się okazać, że większym problemem od przygotowania formy fizycznej będzie wypracowanie i przygotowanie dyspozycji psychicznej i odporności na stress.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL