Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gong Lijiao Getty Images / Martin Rickett / Na zdjęciu: Gong Lijiao

Koronawirus. Sport wrócił do Chin. Odbyły się pierwsze zawody od wybuchu epidemii

Dawid Borek
Dawid Borek
W Chinach odbyły się pierwsze zawody lekkoatletyczne od wybuchu epidemii koronawirusa. W Pekinie rywalizowano w zawodach zorganizowanych przez miejscowy uniwersytet.

Zawody w Pekinie zostały zorganizowane głównie dla sportowców trenujących na co dzień na obiektach lokalnego uniwersytetu. Odbyły się za zamkniętymi drzwiami. Na trybuny nie zostali wpuszczeni kibice.

I choć była to impreza wyłącznie dla wybrańców, szeroko rozpisują się o niej światowe media. Wszystko z powodu faktu, że była to pierwsza rywalizacja sportowa od czasu wybuchu epidemii koronawirusa.

Jeśli chodzi o wyniki, wiadomo jedynie tyle, że w konkursie pchnięcia kulą triumfowała Chinka Gong Lijiao - dwukrotna mistrzyni świata w tej dyscyplinie. W Pekinie uzyskała odległość 19,70 m.

Dla chińskiej kulomiotki był to trzeci najlepszy wynik osiągnięty w jej ojczyźnie. Lepszy rezultat zanotowała tylko w 2011 (19,93 m, Chengdu) i 2013 (19,88 m, Pekin) roku.

Chińskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne potwierdziło ponadto, że na kwiecień zaplanowano kolejne imprezy lekkoatletyczne w Chinach.

Zobacz też:
Koronawirus. Akcja-ewakuacja, czyli jak polscy sportowcy wracają do ojczyzny
IO Tokio 2020. Premier Japonii: Wygramy z koronawirusem!

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL