Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Szymon Ziółkowski Newspix / Marek Biczyk / Na zdjęciu: Szymon Ziółkowski

Tokio 2020. Szymon Ziółkowski krytykuje minister sportu. Mocne słowa mistrza olimpijskiego

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Przez pandemię koronawirusa przygotowania polskich sportowców do igrzysk olimpijskich są mocno utrudnione. Szymon Ziółkowski jest zdania, że minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk mogła zrobić więcej dla zawodników.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zapewnia, że igrzyska w Tokio odbędą się zgodnie z planem. Ich start zaplanowany jest na 24 lipca i mają trwać do 9 sierpnia. Organizatorzy są przekonani, że mimo światowej pandemii koronawirusa, uda się przeprowadzić najważniejszą imprezę czterolecia. Innego zdania są sportowcy - zwłaszcza europejscy - którzy domagają się zmiany terminu.

Problem mają polscy zawodnicy, którzy musieli wrócić z zagranicznych zgrupowań. W Polsce z racji wprowadzonego stanu epidemii, nie mogą trenować w obiektach sportowych. Te są zamknięte. Pozostają tylko treningi na wolnym powietrzu, na przykład w lasach. 

Zdaniem Szymona Ziółkowskiego, za mało robi ministerstwo sportu. - Nie widzę pomysłu ze strony ministerstwa, jak ten problem rozwiązać. Przecież można by wszystkich sportowców skoszarować w COS-ach, wprowadzić ostre procedury higieny i bezpieczeństwa i normalnie trenować. Mamy Spałę, Cetniewo, Zakopane, Wałcz dla wodniaków' tych miejsc w kraju jednak trochę jest. Nie można sportowców i związków zostawić samych "a to radźcie sobie"! - powiedział w rozmowie ze "Sportem" mistrz olimpijski z 2000 roku, Szymon Ziółkowski.

Były młociarz nie ukrywa mocnych słów krytyki dla minister Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. - Zadaniem ministra jest stworzyć warunki przygotowań do głównej imprezy czterolecia, a nie uprawiać partyzantkę. Mamy XXI wiek, trzeba podejmować decyzje, a nie kazać sportowcom siedzieć na d***ch i czekać. Swoją drogą, ciekawe, co z tymi, którzy zostali na zgrupowaniach za granicą, w Portugalii czy w RPA - czy będą mieć refundowane ich koszty, skoro minister zawiesiła wszystkie akcje szkoleniowe z dniem 10 marca - dodał.

Czytaj także:
Koronawirus. IO Tokio 2020. Przemysław Babiarz obawia się najgorszego. "Może nawet dojść do bojkotu"
Włoski biegacz przechodzi koronawirusa. Mówi o objawach i zastosowanej terapii

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Co z igrzyskami w Tokio? "Niektórzy cały czas żyją nadzieją, że odbędą się w terminie"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (11):

 • peppep Zgłoś
  całkowita racja. Trzeba brać pod uwagę wariant rozegrania IO w 2020 i dać się przygotowywać. Ograniczone grupy i obsługa w ośrodkach, testy przed wpuszczeniem do nich i wpuścić
  • Becin Zgłoś
   Przecież to platfus obywatelski więc normalne, że będzie pluł.
   • yes Zgłoś
    Koronawirus jest niewiadomą. Myślę, że "skoszaowanie" sportowców byłoby zagrożeniem dla (nie tylko ich) zdrowia i życia. W tym przypadku siła jest nie w jedności...
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL