Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ogień olimpijski dotarł do Tokio Getty Images / Tomohiro Ohsumi / Na zdjęciu: ogień olimpijski dotarł do Tokio

IO Tokio 2020. Sztafeta olimpijska gotowa do startu

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Ogień olimpijski dotarł do Japonii - gospodarza XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich. Jak podali organizatorzy, sztafeta olimpijska wyruszy w czwartek bez udziału publiczności.

Igrzyska olimpijskie w Tokio (w dniach 24 lipca - 9 sierpnia) nieoficjalnie mają zostać przełożone na 2021 rok (więcej TUTAJ), ale jak poinformowali organizatorzy w czwartek (26 marca) w Japonii - w prefekturze Fukushima - zaplanowano start sztafety z ogniem olimpijskim.

W związku z pandemią koronawirusa nie będzie jednak tradycyjnego biegu z pochodnią. Ogień ma być dostarczany do miejsc docelowych samochodem. Na przystankach sztafety, kibice nie będą mogli się gromadzić w obawie przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 - pisze portal kyodonews.net.

Ogień olimpijski wzniecono 12 marca na starożytnym stadionie w Olimpii. Ceremonia z powodu pandemii odbyła się bez udziału widzów. Dzień później sztafeta, która miała trwać w Grecji osiem dni, została wstrzymana. Decyzję podjął Grecki Komitet Olimpijski. Znicz z ogniem 19 marca został przekazany japońskiej delegacji, która zabrała go do Azji.

- Przezwyciężymy rozprzestrzenianie się infekcji i wygramy z koronawirusem. Bez problemu zorganizujemy igrzyska olimpijskie zgodnie z planem - mówił kilka dni temu premier Japonii, Shinzo Abe, podczas konferencji prasowej w Tokio.

Wszystko wskazuje jednak na to, że rozegranie IO 2020 w planowanym terminie będzie niemożliwe. Międzynarodowy Komitet Olimpijski dał sobie miesiąc na podjęcie ostatecznej decyzji. We wtorek premier Japonii zaproponował szefowi MKOL Thomasowi Bachowi przełożenie igrzysk olimpijskich z 2020 na 2021 rok.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Co z igrzyskami w Tokio? "Niektórzy cały czas żyją nadzieją, że odbędą się w terminie"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL