Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maraton w Berlinie Getty Images / Abdulhamid Hosbas / Maraton w Berlinie

Sport ciągle przegrywa z koronawirusem. Maraton w Berlinie został odwołany

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Berliński Senat zakazał organizacji imprez z udziałem ponad 5000 osób do 24 października. Oznacza to, że Berlin Marathon nie odbędzie się w terminie 26-27 września.

"Z konferencji prasowej berlińskiego Senatu dowiedzieliśmy się, że zgodnie z rozporządzeniem ws. ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa wszystkie wydarzenia z udziałem ponad 5000 osób będą zabronione do 24 października 2020 r. Dotyczy to wielu wydarzeń, ale w szczególności BMW Berlin-Marathon, który zgodnie z planem nie może odbyć się 26 i 27 września 2020 r." - poinformowali organizatorzy imprezy biegowej w stolicy Niemiec.

Niemieccy organizatorzy jednocześnie zapowiedzieli, że dokładnie przeanalizują sytuację i jak najszybciej przekażą decyzję o kolejnych krokach. Jak podkreślają media w Niemczech, mało jednak prawdopodobne, żeby maraton mógł odbyć się jeszcze w tym roku.

W ubiegłym roku w Berlinie pobiegło 47 tys. maratończyków. 16 września 2018 r. w stolicy Niemiec Kenijczyk Eliud Kipchoge ustanowił aktualny rekord świata w biegu maratońskim - 2:01:39.

BMW Berlin-Marathon jest pierwszym odwołanym biegiem z cyklu World Marathon Majors w tym roku. Wiosenne zawody w Bostonie i Londynie zostały przełożone - odpowiednio na 14 września i 4 października. Cykl mają zakończyć maratony w Chicago (11 października) i w Nowym Jorku (1 listopada).

Zobacz:
Koronawirus. Wilson Kipsang aresztowany za złamanie zasad. Słynny maratończyk bawił się na zakrapianej imprezie

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL