Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Morawiecki Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki

Państwo chce przejąć zrujnowany stadion Skry. Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do Rafała Trzaskowskiego

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Premier Mateusz Morawiecki zorganizował krótką konferencję prasową na stadionie Skry w Warszawie. Zaapelował do Rafała Trzaskowskiego, by oddał obiekt do Skarbu Państwa, aby można było go wyremontować.

We wtorek 23 czerwca premier Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję prasową. Dziennikarzy zaprosił na stadion Skry w Warszawie, który od wielu lat popada w ruinę. Na słynnym stadionie bardzo długo trenowała m.in. Anita Włodarczyk, która ostatecznie musiała się stamtąd wynieść. Korzystanie z obiektu było zbyt niebezpieczne.

Pojawiła się jednak nadzieja dla zrujnowanego obiektu. Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do Rafała Trzaskowskiego, aby przekazał obiekt do skarbu państwa. W zamian zostanie on wyremontowany.

- Ten widok za nami nie jest z filmu katastroficznego, ale jesteśmy w centrum Warszawy. Według Trzaskowskiego miał tu powstać nowoczesny obiekt lekkoatletyczny. To kolejny symbol jego nieudaczności i niespełnionych obietnic. To nie jest jedyny przykład tej nieudolności. Warszawa staje się miastem sportowych ruin - mówił premier.

- Wyciągamy rękę i prosimy o przekazanie tego stadionu, bo za rok będzie przeżywał swój piękny jubileusz 100-lecia. Chcemy wykonać remont za pana Trzaskowskiego i my to zrobimy, gdy przekaże ten piękny stadion, który był i może być dumą polskich sportowców - dodał.

Obiekt przy ul. Wawelskiej początkowo był stadionem żużlowym. Kilka lat po II wojnie światowej zaczęła się jego przebudowa. W 1953 roku nastąpiło oficjalne otwarcie. Trzynaście lat później położono pierwszą w Polsce nawierzchnię tartanową. Był to jeden z najbardziej nowoczesnych stadionów w kraju.

Skra od lat popada w ruinę i wiele osób już straciło nadzieję, że kiedykolwiek odzyska dawny blask. W ubiegłym roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał zamknąć całą nieruchomość w trybie natychmiastowym.

Ruina w samym centrum Warszawy. Tak wygląda obecnie stadion Skry (galeria) >>

Lekkoatletyka. Stwierdzono bezpośrednie zagrożenie dla życia. Skra Warszawa definitywnie zamknięta >>

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie rezygnuje ze wspierania polskiego sportu w czasie kryzysu. "Zwiększyliśmy na to budżet o prawie 100 procent"

Komentarze (76):

 • maro1992 Zgłoś
  Jako kibic zastanawiam się po co następny stadion w Warszawie ? Lepiej byłoby zbudować choćby tor do łyżwiarstwa szybkiego, który był obiecany już lata temu
  • maro1992 Zgłoś
   Po co kolejny stadion w Warszawie ?
   • Franek Dolas Zgłoś
    "Rzeczniczka Urzędu Miasta Karolina Gałecka podkreśliła w odpowiedzi, że "wyłączną i jedyną okolicznością powstrzymującą m.st. Warszawa przed rozpoczęciem modernizacji
    Czytaj całość
    obiektów <<Skry>> jest brak dobrowolnego wydania nieruchomości przez przedstawiciela stowarzyszenia RKS <<Skra>>", a Warszawa czeka na zakończenie procesu sądowego wszczętego z wniosku miasta przeciwko RKS "Skra" o wydanie tego obiektu. Gałecka zapewniła też, że miasto wybrało koncepcję modernizacji stadionu, zabezpieczyło środki finansowe na ten cel i jest gotowe do podpisania umowy z wybranym biurem projektowym na wykonanie dokumentacji projektowej niezwłocznie po odzyskaniu nieruchomości."
    Wszystkie komentarze (76)

    Komentarze (76)

    ×
     Wszystkie komentarze (76)
     PRZEJDŹ NA WP.PL