Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Różnicki Facebook / Krzysztof Różnicki / Na zdjęciu: Krzysztof Różnicki

Rewelacyjny występ Krzysztofa Różnickiego. 16-latek poprawił rekord Polski do lat 18 na 800 metrów

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Krzysztof Różnicki podczas mityngu w Sopocie pobiegł szybciej niż Adam Kszczot czy Marcin Lewandowski w jego wieku. To nie tylko najlepszy wynik sezonu w naszym kraju, ale także na świecie w kategoriach do 20 lat.

Do tej pory rekord Polski wynosił 1.49,90, a jego autorem był Jędrzej Poczwardowski. Ustanowił go rok temu. Tymczasem Krzysztof Różnicki dwa okrążenia przebiegł w czasie 1.47,27, zwyciężając w mityngu i zapisując się na światowe listy z najlepszym wynikiem.

Na Twitterze na profilu "Athletics News" pojawiło się zestawienie wyników najlepszych juniorów młodszych w historii na tym dystansie. Okazuje się, że Różnicki od swoich rówieśników, a nawet i starszych kolegów, jest lepszy.

Jest to też najlepszy wynik w historii uzyskany przez zawodnika z Europy, mającego 16 lat. W jego wieku wolniej biegali więc Adam Kszczot, Michał Rozmys czy Marcin Lewandowski.

Czytaj też:
Michał Haratyk: W kampanii wyborczej obiecuje się jak najwięcej
Lekkoatletyka. Rosjanie nie zapłacili 5 mln dolarów kary. Grozi im zakaz startów w zawodach

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie rezygnuje ze wspierania polskiego sportu w czasie kryzysu. "Zwiększyliśmy na to budżet o prawie 100 procent"

Komentarze (4):

 • wawra Zgłoś
  Wynik super. Ale kto pamięta tych innych na liście, każdy zna Kszczota, Lewandowskiego, Kucialpskiego.(to z nowszch)
  • Robertus Kolakowski Zgłoś
   Kosmos! Oby to nie byl przedwszczesny zyciowy szczyt formy. Wierze w to, ze on stanie sie z wiekiem lepszy i, ze bedzie jednym z nielicznych zawodnikow specjalizujacych sie w biegach na 400 m i
   Czytaj całość
   800 m. Na razie trzeba sie z tego cieszyc. A jak wszystko dobrze pojdzie, to PZLA mu zmieni trenera w 2023 roku, zeby nagrode pieniezna za medal na Igrzyskach Olimpijskich'2024 kto inny odbieral. Czyli szczesliwe zakonczenie, po polsku!
   • collins01 Zgłoś
    To sie wydaje niewiarygodne!No chłopaku,Twoje zdrowie!
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL