Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Konrad Bukowiecki PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Konrad Bukowiecki

Lekkoatletyka. Nietypowy występ Konrada Bukowieckiego. Pchał kulą, ale i rzucał dyskiem

PS
Konrad Bukowiecki był zapracowanym lekkoatletą podczas mityngu w Aleksandrowie Łódzkim. 23-latek rywalizował nie tylko w pchnięciu kulą, ale także w rzucie dyskiem.

Konrad Bukowiecki jest czołowym polskim kulomiotem, co - mimo młodego wieku - udowadnia już od lat. W sobotę, podczas mityngu w Aleksandrowie Łódzkim, Bukowiecki po raz kolejny potwierdził swoją formę w kole, ale również wziął udział w konkursie rzutu dyskiem.

To nie był dla niego pierwszy taki start, bowiem Bukowiecki jako junior osiągał dość obiecujące wyniki także w rzucie dyskiem. Po raz ostatni w tej konkurencji wystąpił jednak dwa lata temu. W Aleksandrowie Łódzkim uzyskał 54,66 m, co dało mu drugie miejsce. Triumfował Robert Urbanek, który w rzucie dyskiem rywalizuje już od lat. W najlepszej próbie uzyskał 62,49 m. 

W pchnięciu kulą Bukowiecki nie miał już sobie równych. Rywalizację zakończył z wynikiem 20,26 m, po raz kolejny prezentując stabilną formę. Drugie miejsce zajął Sebastian Łukszo, który ustanowił swój nowy rekord życiowy - 19,65 m. 

W Aleksandrowie Łódzkim rywalizowali także tyczkarze, czy skoczkowie wzwyż, ale na starcie zabrakło czołowych zawodników reprezentacji Polski. Ponadto o jak najlepsze wyniki walczyli juniorzy w różnych kategoriach wiekowych. 

Czytaj także:
Skok wzwyż. Norbert Kobielski i Kamila Lićwinko najlepsi w studiu Telewizji Polskiej
Lekkoatletyka. Anżelika Sidorowa reprezentantką Polski? "Rozważam taką opcję"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokazali, jak na nartach skakać do wody

Czy śledzisz poczynania polskich lekkoatletów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś
  do anonima PS: zobacz wyniki MP z 1973 i 1974, występ Gajdzińskiego.Nie czytam tego z książki - wziąłem z głowy i wówczas sprawdziłem.
  • yes Zgłoś
   od 2 czerwca nie komentuję anonimowych "redaktorów - tym razem PS;lekka atletyka nie zasługuje na to, by traktować ją jak 5 koło u wozu. Jest to królowa sportu, którą
   Czytaj całość
   interesuję się ponad 56 lat ;( Napisałem już dzisiaj, że "źle dzieje się w SF..."

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL