Najnowsze Wyniki/Kalendarz
COS w Spale Materiały prasowe / Na zdjęciu: COS w Spale

Lekkoatletyka. Mistrzostwa świata juniorów przełożone na sierpień 2021

PS
W tym roku wiele lekkoatletycznych imprez nie dojdzie do skutku. Przełożone zostały także mistrzostwa świata juniorów. World Athletics poinformowało o nowej dacie.

Pandemia koronawirusa mocno skomplikowała kalendarz międzynarodowych imprez w 2020 roku. Na przyszły rok przełożone zostały igrzyska olimpijskie w Tokio, a całkowicie odwołano mistrzostwa Europy w Paryżu. Do skutku nie doszły także mistrzostwa świata juniorów w Kenii. 

Pierwotnie miały one rozegrać się w dniach 7-12 lipca 2020 r., ale szybko stało się jasne, że impreza nie odbędzie się w planowanym terminie. W czwartek World Athletics, że juniorzy powalczą o medale w przyszłym roku - od 17 do 22 sierpnia. Czempionat rozpocznie się więc zaledwie kilka dni po zakończeniu igrzysk olimpijskich. 

Światowa federacja poinformowała także o nowej dacie rozegrania drużynowych mistrzostw świata w chodzie sportowym. Pierwotnie miały one odbyć się w 2020 roku, a odbędą się 23 i 24 kwietnia 2022 roku w Mińsku. 

Tegoroczny kalendarz lekkoatletyczny został bardzo mocno okrojony i wciąż może zostać uszczuplony. W ostatnich dniach odwołane zostały między innymi dwa mityngi z cyklu Diamentowej Ligi (WIĘCEJ). W związku z tym kluczową imprezą dla wielu polskich lekkoatletów będą mistrzostwa kraju, które odbędą się pod koniec sierpnia we Włocławku (WIĘCEJ).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie tylko świetnie skacze o tyczce. Akrobatyczne umiejętności Piotra Liska

Czy śledzisz lekkoatletyczne wydarzenia na arenie międzynarodowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś
  a propos IAAF i znaku przy tytule - czy ktoś wie, że od jakiegoś czasu jest World Athletics???
  • yes Zgłoś
   od 2 czerwca nie komentuję anonimowych "redaktorów" - po raz kolejny PS, niby z Przeglądu Sportowego; "Pierwotnie miały one odbyć się w 2020 roku, a odbędą się 23 i 24
   Czytaj całość
   kwietnia 2022 roku w Mińsku" - ponieważ odbywają się co 2 lata, to odbędą się w 2022; były dotychczas aż 2 razy (w majach 2016 i 2018).

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL