Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maria Andrejczyk Materiały prasowe / Tomasz Kasjaniuk / Na zdjęciu: Maria Andrejczyk

Lekkoatletyka. Znakomity początek sezonu w wykonaniu Marii Andrejczyk

PS
Maria Andrejczyk była jedną z głównych gwiazd 8. Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej. Polka rozpoczęła sezon z świetnym wynikiem.

Nie w Cetniewie - jak planowano początkowo - a w Spale odbyła się 8. edycja Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej. Dla niektórych polskich lekkoatletów była to okazja do dopiero pierwszego startu w nietypowym sezonie. Po raz pierwszy zaprezentowała się m.in. Maria Andrejczyk, która nie miała sobie równych w rzucie oszczepem. 

Już w pierwszej próbie osiągnęła 61,33 m, a w kolejnej jeszcze się poprawiła - 62,04 m. Drugie miejsce zajęła Marcelina Witek (54,68), a trzecia była Klaudia Regin (51,29). Zdecydowanie bardziej zacięty bój stoczyli oszczepnicy - Marcin Krukowski był lepszy od Cypriana Mrzygłoda o 21 centymetrów. Krukowski zakończył zmagania z wynikiem 79,66 m, a Mrzygłód 79,45.

Jeszcze mniejsza różnica rozstrzygnęła zwycięstwo w rzucie dyskiem. Piotr Małachowski długo był za Robertem Urbankiem, ale w szóstej próbie przerzucił go, osiągając 64,87 m. Urbanek zakończył zawody z wynikiem 64,73. W konkursie kulomiotów natomiast znakomitą próbę zaliczył Michał Haratyk - 21,45 m. To drugi najlepszy wynik w Europie w tym roku. Konrad Bukowiecki musiał zadowolić się rezultatem 20,36 m. W pojedynku pań najlepsza była Paulina Guba, pchając 17,47 m. 

Tradycyjnie już o wygraną w rzucie młotem rywalizowali Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Triumfował ten drugi - w najdalszym rzucie uzyskał odległość 78,50 m. Fajdek miał tylko jedną mierzoną próbę w konkursie - 76,77. Wśród kobiet świetnie spisała się Malwina Kopron - we wszystkich rzutach osiągnęła ponad 72 metry. Zawody zakończyła z wynikiem 74,18 (trzeci najlepszy rezultat na świecie). Druga była Katarzyna Furmanek (70,74), a trzecia Joanna Fiodorow (66,28).

Czytaj także:
Lekkoatletyka. Uczestnik zgrupowania w Cetniewie: "Koronawirus był kwestią czasu"
WADA łagodzi przepisy antydopingowe. Będą krótsze dyskwalifikacje

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: płynęła ze... szklanką na głowie. Nieprawdopodobny wyczyn Katie Ledecky!

Czy śledzisz poczynania polskich lekkoatletów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

 • Królowa Śniegu Zgłoś
  Wynik oczywiście kosmiczny nie jest. Ale bardzo dobry i wartościowy dla zawodniczki, która wraca po tylu problemach zdrowotnych. Rzuca tak dobrze już drugie zawody, więc jest coraz
  Czytaj całość
  stabilniej. A to już rzuty dające finał IO.
  • Katon el Gordo Zgłoś
   Przeczytałem artykuł dwa razy i nigdzie nie widzę, żeby była mowa o KOSMICZNYM WYNIKU. Może anonimowy autor wziął sobie do serca wasze komentarze i poprawił treść.
   • yes Zgłoś
    od 2 czerwca nie komentuję anonimowych "redaktorów" - znowu PS; "w kolejnej jeszcze się poprawiła - 62,04 m"Oglądałem w TV rzut Ewy Gryzieckiej na 62,70,
    Czytaj całość
    dowiedziałem się wieczorem, że pół godziny później Fuchs machnęła jednak 65,06. Było to w niedzielę 11 czerwca 1972. Pamiętam ten dzień. Anonim powinien poszukać, znaleźć i poczytać.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL