Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jacek Sasin PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Jacek Sasin

Jacek Sasin ogłosił sukces. Ustalono wstępną listę dyscyplin Igrzysk Europejskich 2023

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
"Cieszy fakt, że już za 3 lata Polska będzie gościć niemal 50 reprezentacji narodowych" - napisał na Twitterze Jacek Sasin. Minister Aktywów Państwowych ogłosił sukces po spotkaniu organizacyjnym w Rzymie.

Zgodnie z zeszłorocznymi ustaleniami na nadzwyczajnym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC), gospodarzem Igrzysk Europejskich 2023 będzie Kraków oraz województwo Małopolskie. 

Będzie to trzecia edycja imprezy. Dwie wcześniejsze odbyły się odpowiednio w Baku (2015) oraz w Mińsku (2019). 

Teraz natomiast postawiono kolejny krok w kierunku zorganizowania imprezy. Jak poinformował na Twitterze Minister Aktywów Państwowych - Jacek Sasin - podczas specjalnego spotkania w Rzymie udało się ustalić wstępną listę dyscyplin, które będą wchodzić w skład igrzysk. Jak podkreślił polityk, to pozwala na przejście do działań wykonawczych. 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się wygłupia słynny piłkarz

W kolejnym wpisie wicepremier wyraził swoje zadowolenie ze skali imprezy. "Cieszy fakt, że już za 3 lata Polska będzie gościć niemal 50 reprezentacji narodowych i tysiące kibiców z naszego kontynentu!" - napisał. 

Igrzyska Europejskie to impreza organizowana na wzór innych tego typu zawodów z innych kontynentów, jak Igrzyska Azjatyckie, Afrykańskie czy Panamerykańskie. Odbywają się co cztery lata na rok przed igrzyskami olimpijskimi. O organizacji pierwszej edycji zadecydowano w 2012 roku. Spośród 49 członków Europejskiego Komitetu Olimpijskiego, 38 narodowych komitetów poparło ten pomysł, osiem było przeciw, a trzy wstrzymały się od głosu. 

W 2019 na IE zdobyliśmy trzy złote medale: Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski okazali się najlepsi w skokach synchronicznych, Tomasz Kaczor triumfował w kajakarstwie na dystansie jednego kilometra, zaś Karolina Koszewska w boksie w wadze do 69 kilogramów.

Czytaj także:
Lekkoatletyka. Maria Andrejczyk wraca do formy po kontuzji. "Moja łapa jest sprawna"
Koronawirus. Igrzyska olimpijskie muszą się odbyć "za wszelką cenę", chociaż w Japonii padają rekordy zakażeń

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL