Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rafał Wilk spotkał się z kibicami

Mateusz Kędzierski
Mateusz Kędzierski
W poniedziałek w rzeszowskim Millenium Hall z kibicami spotkał się dwukrotny złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie - Rafał Wilk.

Rafał Wilk przyjechał do Rzeszowa prosto z Wrocławia gdzie wygrał kolejny maraton handbike'ów.

- Rafał to ogromny talent, najbardziej uparty człowiek, jakiego spotkałem. Trafiliśmy na siebie w odpowiednim czasie. Dokąd doprowadzi nasza współpraca? Już mamy dwa złote medale olimpijskie, teraz przed nami 4-letni okres przygotowań do Rio, gdzie musimy powtórzyć sukces - powiedział na łamach Nowin24 Jakub Pieniążek - trener złotego medalisty paraolimpiady.

Rafał Wilk zapowiedział, że ma zamiar wziąć udział w kolejnych imprezach sportowych. W przyszłym roku planuje wystartować m.in. w maratonie na Alasce. Jak powiedział, będzie to Tour de France w jego dyscyplinie sportowej. Niewykluczone, że dwukrotny złoty medalista paraolimpiady w Londynie wystartuje także w zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Podczas spotkania w Rzeszowie były żużlowiec rozdawał autografy i razem z kibicami pozował do zdjęć.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Komentarze (5):

 • lukim81 Zgłoś
  Bardzo dobrze że odnalazł swoje powołanie po tym smutnym wypadku to człowiek o twardej psychice przed takimi ludźmi tylko chylić czoła.
  • Big Lebowski Zgłoś
   To prawdziwy sportowiec.W pocie czoła dla własnej satysfakcji,pokonywania słabości i dla idei sportu jaką jest współzawodnictwo oparte na szacunku dla innych rozwija swoje umiejętności
   Czytaj całość
   i dochodzi na szczyt.Do tego bardzo skromny z Niego człowiek.Wzór do naśladowania!To jest przykład powrotu do korzeni istoty sportu,a nie ciągłe parcie na kasę i kombinatorstwo.Wszystkiego dobrego Rafale!
   • fan75 Zgłoś
    WIELKI SZACUN !!!!!!!!!!!!!!!!!
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL