Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alina ZagitowaGetty Images / Harry How / Alina Zagitowa

Skandal w rosyjskiej kadrze. Zawodniczka próbowała pozbyć się konkurentki

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Łyżwiarka figurowa Jewgienia Miedwiediewa próbowała namówić trenerkę, by Alina Zagitowa nie wystąpiła w Pjongczangu. Tak się jednak nie stało, młodsza z Rosjanek wywalczyła złoto, więc druga z nich... obraziła się i odeszła z grupy.

Jewgienia Miedwiediewa i Alina Zagitowa trenowały pod czujnym okiem Eteri Tuberidze. Pierwsza z nich, o trzy lata starsza od tej drugiej, zdołała wywalczyć mistrzostwo świata juniorek oraz dwa tytuły wśród seniorek.

Była faworytką do złota w Pjongczangu, jednak ostatecznie zakończyła ze srebrem, a pierwsze miejsce zajęła 15-letnia Zagitowa.

Miedwiediewa wiedziała, kto będzie jej największą konkurentką, więc starała się przed igrzyskami o to, żeby Zagitowa do Korei w ogóle nie pojechała. Wyjawiła to sama Tuberidze. - Jewgienia zapytała mnie w dość dziecinny sposób, czy nie mogłabym zatrzymać Aliny w juniorkach jeszcze przez rok. Odpowiedziałam jej, że są równe szanse wobec wszystkich - powiedziała cytowana przez NBCsports.com.

Kontakt pomiędzy trenerką a podopieczną pogorszył się, a pojawiły się pogłoski, że 18-latka będzie trenować z Brianem Orserem, a także zmieni obywatelstwo i będzie reprezentować Armenię.

Część informacji została już potwierdzona. - Plotki się potwierdziły, pisałam do niej, dzwoniłam - niestety bez odpowiedzi - wyjawiła trenerka, dodając, że o tym, że Miedwiediewa odchodzi z jej grupy, dowiedziała się z telewizji.

ZOBACZ WIDEO Średnie Krokwie doczekają się modernizacji. "To bardzo wzmocni polskie skoki narciarskie"

Czy Alina Zagitowa pobije wyczyny Jewgienii Miedwiediewej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Ktoś Ktoś Zgłoś
  Taaa,a świstak siedzi i zawija w sreberka... Kto normalny uwoerzy Eteri... Zostala bez czolowych zawodniczek,Alina na ms pokazala brak opanowania i formy. Zostaly juniorki, zdolne,ale tulko
  Czytaj całość
  juniorki
  • Monika Nowak Zgłoś
   To nie pierwszy raz kiedy Eteri miesza z błotem byłych studentów. Adian Pitikeev miał być leniwy i humorzasty podczas gdy Tutberidze zafundowała mu kończącą karierę kontuzję. Julia
   Czytaj całość
   Lipnitskaya to w oczach Eteri niewdzięczne dziecko mimo że Julia głodziła się by zadowolić byłą trenerkę. Nie wspominając już o tym jak Eteri kłamała w sprawie kontuzji Poliny Tsurskayi utrzymując, że jest to choroba genetyczna podczas gdy najpewniej powstała ona przez zbyt intensywny i niewłasciwie prowadzony trening. Cieszę się, że zarówno Evgenia jak i Polina powiedziały Eteri do widzenia.
   • anika291 Zgłoś
    Oh, proszę Was! Eteri gra w jakąś głupią grę. Na szczęście dla Żeni, uciekła od tej trani, może jeszcze nie jest za późno dla Aliny... Medevedeva nadal będzie reprezenowała swój
    Czytaj całość
    klub i Rosję, zmienia tylko trenera.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL