Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Natalia Kaliszek i Maksym SpodyrievGetty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev

Wielki pech najlepszej polskiej pary. Kaliszek i Spodyriev skończyli zgrupowanie

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Już pierwszego dnia zgrupowania poważnej kontuzji nogi doznał Maksym Spodyriev, który podczas treningów zderzył się ze swoją partnerką taneczną Natalią Kaliszek. Najlepsza polska para w łyżwiarstwie figurowym na razie odpocznie od treningów.

Olbrzymi pech spotkał parę Natalia Kaliszek - Maksym Spodyriev. Pierwszego dnia zgrupowania w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim nasz tancerz doznał poważnej kontuzji nogi i para nie mogła kontynuować treningów.

"Zawodnicy zderzyli się, i Natalia z wielką siłą, na ogromnej prędkości, uderzyła Maksa w lewą łydkę butem. Uderzenie było na tylke silne, ze oboje upadli, a Maks już się nie podniósł....Ból i opuchlizna uniemożliwiły mu chodzenie" (pisownia oryginalna) - czytamy na oficjalnym koncie na Facebooku najlepszej polskiej pary tanecznej.

https://www.facebook.com/KaliszekSpodyriev/posts/2004501179655703">

Spodyriev trafił na SOR, a badanie tomografem wykazało "tętniącą gałąź jednego z naczyń podkolanowych". Ukrainiec reprezentujący Polskę udał się jeszcze do prywatnego lekarza, który "wyczyścił miejsce z masywnego krwiaka".

Teraz Spodyrieva czeka rehabilitacja, która może potrwać nawet kilka tygodni.

Czytaj teżElizabet Tursynbajewa przeszła do historii. Jako pierwsza kobieta wykonała poczwórnego salchowa

Kaliszek i Spodyriev współpracują ze sobą od 2014 roku. Od tego czasu za każdym razem wygrywali krajowe mistrzostwa. Wystąpili też na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu, gdzie zajęli 14. miejsce. Na tegorocznych mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym para zajęła 5. lokatę, co jest najwyższym miejscem w historii dyscypliny w wykonaniu Polaków.

Czytaj teżKiedyś Dorota i Mariusz, teraz Rysio. Klan Siudków ma się bardzo dobrze

ZOBACZ WIDEO Ekstremalny wysiłek i niepowtarzalne wrażenia. Niecodzienne zawody w Zakopanem

Oglądasz łyżwiarstwo figurowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL