Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tatiana Nawka Getty Images / Sergei Karpukhin\TASS / Na zdjęciu: Tatiana Nawka

Łyżwiarstwo figurowe. Mistrzyni olimpijska zakażona koronawirusem. Tatiana Nawka: Jesteśmy pod nadzorem lekarzy

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Mistrzyni olimpijska z Turynu w łyżwiarstwie figurowym Tatiana Nawka poinformowała, że jest zakażona koronawirusem. Aktualnie Rosjanka przebywa pod opieką lekarzy.

Przed kilkoma dniami pojawiły się informacje, że zakażony koronawirusem jest Dmitrij Pieskow, szef służby prasowej prezydenta Władimira Putina. Okazuje się, że na COVID-19 zachorowała także jego żona, Tatiana Nawka.

- Jesteśmy pod nadzorem lekarzy, wszystko jest dobrze. Sytuacja wraca do normy, mój mąż również jest w dobrym stanie - powiedziała mistrzyni olimpijska z Turynu, cytowana przez portal thetimeshub.in.

Była łyżwiarka figurowa przyznała, że wraz z mężem poddała się hospitalizacji, aby nie ryzykować zakażenia pozostałych członków rodziny.

- Rodzina ściśle przestrzegała reżimu izolacji. Pracował tylko mąż, stąd nasze założenie, skąd wzięła się choroba. Zakaził się jako pierwszy z nas, najwyraźniej przyniósł wirusa z pracy - wyjaśniła Nawka.

Na całym świecie odnotowano do tej pory (stan na 13 maja, godz. 9:00) 4,26 mln przypadków zakażenia koronawirusem. W Rosji na COVID-19 zachorowało 232 tys. osób, z czego 2 tys. zmarło.

Czytaj także:
Adam Małysz wyjaśnił, skąd wzięło się nieporozumienie z Apoloniuszem Tajnerem. "Rozmawiałem z prezesem"
Wreszcie dobre informacje z Włoch. "Przechodzimy na fazę drugą"

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL