Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polscy panczeniści bez medalu MŚ. "Nie ma dramatu, to był trudny sezon. Kolejne lata będą lepsze"

 Redakcja
Redakcja
Pomimo kilku miejsc w czołowej dziesiątce polscy panczeniści nie przywieźli medalu z weekendowych mistrzostw świata w holenderskim Heerenveen.

- Nie można być rozczarowanym, bo to był trudny sezon z powodu kontuzji i braków kadrowych. Nasi zawodnicy w Holandii udowodnili, że przynależą do światowej czołówki. Na pewno w kolejnych latach, kiedy wszystko wróci do normy, wyniki będą lepsze - powiedział były panczenista Paweł Zygmunt.


Źródło: Foto Olimpik/x-news

Komentarze (6):

 • PijanyPoKubusiu Zgłoś
  i tak dziękujemy za medale na IO ;)
  • harding Zgłoś
   trudno, ale ważniejsze że miło zaskoczyli w Soczi
   • Ragnar Gniezno Zgłoś
    Przesadzacie,wypadli dobrze tylko o ułamki sekund od podium.Miejsca 5-6 to są dobre miejsca tym bardziej że nasza kadra trapiona jest kontuzjami.2ch czołowych dziewczyn nie było w ogóle
    Czytaj całość
    na mistrzostwach z powodu kontuzji które wcześniej zdobywały medale na IO,do tego z kontuzjami.Mamy szeroka kadrę zawodników którzy są wstanie zdobywać medale.Polskie Łyżwiarstwo Szybkie jest w bardzo dobrym miejscu i będzie w jeszcze lepszym i jak jeszcze pojawią się kryte tory to w ogóle będzie bum w tej dyscyplinie.Nie udało się zdobyć medali ale sporo naszych zawodników jest o krok od i dwóch z nich w na koniec sezonu stanie na podium w pucharze świata.Nie ma sensu narzekać bo każdy co kiedykolwiek jeździł na łyżwach wie jak niewiele naszym zabrakło do medali.Nikt nie przegrał z kretesem tylko drobnymi niuansami i to z kontuzjami i bez pełnej reprezentacji.Tak szerokiej kadry co może walczyć o medale nie mieliśmy nigdy.Mamy 10 zawodników/zawodniczek co mogą stawać na podium indywidualnie lub drużynowo. Zabrakło szczęścia na mistrzostwach i zdrowia.Łyżwiarstwo szybkie będzie najbardziej medalową dyscyplina zimową w Polsce.Na IO 3 medale zdobyli łyżwiarze.A będzie tych medali co mistrzostwa więcej,jest to tylko kwestia czasu,bo w tej dyscyplinie mamy sporo utalentowanych sportowców.W ogóle sporty zimowe w Polsce bardzo się podniosły sportowo przez ostatnie 15 lat co cieszy i co najważniejsze będzie jeszcze lepiej.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL