Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Luiza Złotkowska na igrzyskach w PjongczanguGetty Images / Dean Mouhtaropoulos / Luiza Złotkowska na igrzyskach w Pjongczangu

Polska olimpijka promuje panczeny wśród dzieci. Zorganizowała dla nich konkurs

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Po zdobyciu kilku medali na igrzyskach olimpijskich zainteresowanie łyżwiarstwem szybkim w Polsce wzrosło. Wciąż jednak czynione są starania, aby zarazić kolejne osoby tą dyscypliną.

Dwukrotna medalistka olimpijska, Luiza Złotkowska, zamierza promować panczeny wśród dzieci. Wobec tego zorganizowała konkurs "Lubię Łyżwy", który przeznaczony został dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych.

Konkurs składa się z dwóch zadań - projektu logo tegorocznych Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, a także nagranie klipu promującego ideę fair play.

Główną nagrodą jest wyjazd do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, pobyt na Mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim, warsztaty jazdy na łyżwach prowadzone przez Luizę Złotkowską, a także udział w warsztatach lekkoatletycznych z Joanną Jóźwik. Ponadto zwycięskie logo zostanie oficjalnym logotypem MP.

- Konkurs poprzez swoją interdyscyplinarność ma na celu promowanie wśród uczniów zarówno aktywności sportowej, jak i artystycznej, służy propagowaniu łyżwiarstwa szybkiego i upowszechnianiu idei fair play wśród dzieci i młodzieży - przekazała Złotkowska za pośrednictwem strony lubielyzwy.pl.

- Ufam, że zachęcając młodzież do czynnej refleksji nad ideą fair play, nie tylko promujemy współczesny etos sportowca, ale również pomagamy krzewić uniwersalne wartości. Działajmy razem - dodała polska olimpijka.

ZOBACZ WIDEO: Para polskich wspinaczy zdominowała MŚ. "Niesamowite! Do tej pory przechodzi mnie dreszcz"

Czy popierasz takie formy promowania dyscypliny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL