Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Yared Shegumo wicemistrzem Europy w maratonie!

Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski
Yared Shegumo został wicemistrzem Europy w maratonie! Ustąpił miejsca jedynie świetnie dysponowanemu Włochowi Danielemu Meucciemu. Henryk Szost i Marcin Chabowski nie ukończyli rywalizacji.

To był naprawdę wyczerpujący maraton. Trasa nie należała do łatwych, gdyż nie brakowało podbiegów i to wyjątkowo wymagających. W związku z tym nie należało oczekiwać wyśmienitych wyników, lecz walki do ostatnich kilometrów. Rzeczywiście, tego nie zabrakło.

Jeszcze nieco ponad dziesięć kilometrów przed końcem wydawało się, iż po zwycięstwo zmierza Marcin Chabowski. 28-letni maratończyk szybko odskoczył reszcie stawki i samotnie pędził w stronę mety. W pewnym momencie przewaga naszego reprezentanta wynosiła ponad minutę, ale niestety nie udało mu się utrzymać dobrego tempa.


Chabowski trafił bowiem na "ścianę", która praktycznie go zatrzymała. Polak zwolnił tak wyraźnie, że już na 35. kilometrze na wyprowadzenie wysunął się Daniele Meucci. Mało tego, doświadczony biegacz chwilę później zrezygnował z dalszej rywalizacji. Ból i zmęczenie było zbyt duże. Podobnie postąpił zresztą Henryk Szost, który jednak nie znajdował się w ścisłej czołówce.

Wspomniany wcześniej Włoch zachował mnóstwo sił i na ostatnich kilometrach biegł naprawdę szybko, w efekcie wpadł na metę po 2:11:08. To jego nowy rekord życiowy. Biorąc pod uwagę trudne warunki, to trzeba przyznać, iż spisał się rewelacyjnie.

Niespełna minutę do zwycięzcy stracił Yared Shegumo. Polak przez długi czas trzymał się licznej grupy, by z czasem od niej odskoczyć i ruszyć za Meuccim. Włoch był co prawda poza zasięgiem, ale 31-letni maratończyk i tak osiągnął wielki sukces - został wicemistrzem Europy. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Aleksiej Reunkow.

Wyniki
1. Daniele Meucci (Włochy) 2:11:08
2. Yared Shegumo (Polska) 2:12:00
3. Aleksiej Reunkow (Rosja) 2:12:15
4. Javier Guerra (Hiszpania) 2:12:32
5. Viktor Rothlin (Szwajcaria) 2:13:07
6. Abdellatif Meftah (Francja) 2:13:16
7. Ruggero Pertile (Włochy) 2:14:18
8. Andre Pollmacher (Niemcy) 2:14:51
9. Tadesse Abraham (Szwajcaria) 2:15:05
10. Ricardo Ribas (Portugalia) 2:15:43
---
43. Błażej Brzeziński (Polska) 2:25:17
Yared Shegumo finiszuje po srebro ME!
Źródło: TVP LP

Marcin Chabowski schodzi z trasy
Koniec ucieczki Chabowskiego. Polak schodzi z trasy
Źródło: TVP LP

Komentarze (56):

 • yes Zgłoś
  Chabowski pokazał, że jest dobry, lecz jeszcze nie czas.
  • Lady Aga mistrzynią Zgłoś
   [quote] Wozniacki to Dunka polskiego pochodzeniaYared to Polak etiopskiego pochodzenia [/quote] no, więc dla mnie ten Yared Shegumo jest 'większym' Polakiem niz Lisicka/Kerber/Wozniacki.
   • Caryca Maszka Zgłoś
    typowy dla Wisloka brak empatii i zrozumienia sytuacji osób, które musiały podejmować w życiu trudne, obce ci wybory(zmiana narodowości, widmo wojny) i na pewno nie było mu łatwo. ale
    Czytaj całość
    Ty i Twój KK na wszystko ma odpowiedź.Takie osoby jak Wislok muszą zrozumieć, że nie wszystko jest czarne lub białe a z niektórych sytuacji łatwego wyjścia nie ma
    Wszystkie komentarze (56)

    Komentarze (56)

    ×
     Wszystkie komentarze (56)
     PRZEJDŹ NA WP.PL