WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Yared Shegumo wicemistrzem Europy w maratonie!

Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski
Yared Shegumo został wicemistrzem Europy w maratonie! Ustąpił miejsca jedynie świetnie dysponowanemu Włochowi Danielemu Meucciemu. Henryk Szost i Marcin Chabowski nie ukończyli rywalizacji.

To był naprawdę wyczerpujący maraton. Trasa nie należała do łatwych, gdyż nie brakowało podbiegów i to wyjątkowo wymagających. W związku z tym nie należało oczekiwać wyśmienitych wyników, lecz walki do ostatnich kilometrów. Rzeczywiście, tego nie zabrakło.

Jeszcze nieco ponad dziesięć kilometrów przed końcem wydawało się, iż po zwycięstwo zmierza Marcin Chabowski. 28-letni maratończyk szybko odskoczył reszcie stawki i samotnie pędził w stronę mety. W pewnym momencie przewaga naszego reprezentanta wynosiła ponad minutę, ale niestety nie udało mu się utrzymać dobrego tempa.


Chabowski trafił bowiem na "ścianę", która praktycznie go zatrzymała. Polak zwolnił tak wyraźnie, że już na 35. kilometrze na wyprowadzenie wysunął się Daniele Meucci. Mało tego, doświadczony biegacz chwilę później zrezygnował z dalszej rywalizacji. Ból i zmęczenie było zbyt duże. Podobnie postąpił zresztą Henryk Szost, który jednak nie znajdował się w ścisłej czołówce.

Wspomniany wcześniej Włoch zachował mnóstwo sił i na ostatnich kilometrach biegł naprawdę szybko, w efekcie wpadł na metę po 2:11:08. To jego nowy rekord życiowy. Biorąc pod uwagę trudne warunki, to trzeba przyznać, iż spisał się rewelacyjnie.

Niespełna minutę do zwycięzcy stracił Yared Shegumo. Polak przez długi czas trzymał się licznej grupy, by z czasem od niej odskoczyć i ruszyć za Meuccim. Włoch był co prawda poza zasięgiem, ale 31-letni maratończyk i tak osiągnął wielki sukces - został wicemistrzem Europy. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Aleksiej Reunkow.

Wyniki
1. Daniele Meucci (Włochy) 2:11:08
2. Yared Shegumo (Polska) 2:12:00
3. Aleksiej Reunkow (Rosja) 2:12:15
4. Javier Guerra (Hiszpania) 2:12:32
5. Viktor Rothlin (Szwajcaria) 2:13:07
6. Abdellatif Meftah (Francja) 2:13:16
7. Ruggero Pertile (Włochy) 2:14:18
8. Andre Pollmacher (Niemcy) 2:14:51
9. Tadesse Abraham (Szwajcaria) 2:15:05
10. Ricardo Ribas (Portugalia) 2:15:43
---
43. Błażej Brzeziński (Polska) 2:25:17
Yared Shegumo finiszuje po srebro ME!
Źródło: TVP LP

Marcin Chabowski schodzi z trasy
Koniec ucieczki Chabowskiego. Polak schodzi z trasy
Źródło: TVP LP

Komentarze (56):

    Pokaż więcej komentarzy (53)
    PRZEJDŹ NA WP.PL