Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Iwona Bernardelli (z lewej) Getty Images / Matthias Hangst / Iwona Bernardelli (z lewej)

Polska biegaczka jest w ciąży, ale przechodzi badania antydopingowe. "WADA nie próżnuje"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Iwona Bernardelli to czołowa polska biegaczka specjalizująca się w maratonach. Aktualnie nie startuje z powodu ciąży. Mimo to pamięta o niej agencja antydopingowa, która badała ją po raz drugi w ciągu miesiąca.

- Powtórka z rozrywki! Agencja antydopingowa nie próżnuje. Chociaż zdziwili się, że z moimi opływowymi kształtami tak szybko biegam maraton - napisała na Facebooku Iwona Bernardelli. Od kilku miesięcy 33-latka nie startuje w zawodach, gdyż jest w ciąży. Mimo to jest badana przez komisję antydopingową.

To nie pierwsza wizyta inspektorów w domu polskiej biegaczki. 9 lutego również przedstawiciele komisji antydopingowej badali Bernardelli. Wtedy była w piątym miesiącu ciąży i nie ukrywała zdziwienia przeprowadzoną kontrolą. - Zapomniałam o bieganiu, ale bieganie o mnie nie - pisała.

Bernardelli to jedna z najlepszych polskich biegaczek specjalizujących się w maratonie. Jest sześciokrotną mistrzynią Polski w biegach długodystansowych. Jest olimpijką z Rio de Janeiro, gdzie zajęła 21. miejsce.

ZOBACZ WIDEO Adam Kszczot apeluje: Płódźcie dzieci! My też się rozkręcamy

Czy WADA powinna kontrolować kobiety w ciąży?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL