Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wilson KipsangGetty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Wilson Kipsang

Dopingowe problemy Wilsona Kipsanga. Słynny maratończyk zawieszony

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Były rekordzista świata na razie może zapomnieć o startach w maratonach. Wilson Kipsang notorycznie unikał kontroli antydopingowych, a teraz grozi mu nawet 2-letnia dyskwalifikacja.

Wilson Kipsang jest dobrze znany każdemu, kto interesuje się maratonami. Kenijczyk to jedna z największych gwiazd tej dyscypliny. W dorobku ma mistrzostwo świata w półmaratonie, a także brązowy medal olimpijski w maratonie. W 2013 roku był także rekordzistą świata z czasem 2:03:23.

Biegi. Kuriozalny finisz wyścigu w Sao Paulo. Stracił wygraną tuż przed metą >>

37-latek jednak teraz ma bardzo poważne problemy. IAU (Komitet ds. Integralności Lekkiej Atletyki) podjął decyzję o czasowym zawieszeniu słynnego biegacza. Kipsang złamał przepisy antydopingowe.

Nie oznacza to, że Kenijczyk został przyłapany na stosowaniu nielegalnych środków. Problem polega na tym, że notorycznie unikał kontroli antydopingowych oraz przekazywał błędne informacje kontrolerom.

Lekkoatletyka. "Jak misja niemożliwa". Witold Bańka o złamaniu 3 godzin w biegu maratońskim >>

Teraz Kipsang musi się stawić na przesłuchanie i dopóki tego nie zrobi, to nie może startować w żadnych zawodach. Jeżeli nadal będzie sprawiać problemy, to grozi mu nawet dwuletnia dyskwalifikacja.

ZOBACZ WIDEO "Kierunek Dakar". Rajd Dakar a życie rodzinne. Wszystko da się poukładać

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL