Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Od startów na miniżużlu zaczynał Michał Gruchalski (na zdjęciu) / Od startów na miniżużlu zaczynał Michał Gruchalski (na zdjęciu)

Zdewastowano miniżużlowy obiekt w Częstochowie (wideo)

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Działacze UŚKS Speedway Częstochowa po powrocie do pracy po weekendzie przeżyli szok. Stadion przy ulicy Brzegowej, gdzie znajduje się miniżużlowy tor i skromne trybuny, zostały zdewastowane.

Ten, kto dopuścił się aktu wandalizmu, dokonał zniszczeń plastikowych krzesełek, połamane zostały również bandy, uszkodzono ogrodzenie i powybijano szyby w budynkach. Skala zniszczeń jest bardzo duża. Na zdjęciach zarejestrowanych przez dziennikarzy Radia FON, stadion wygląda tak, jakby przeszło przez niego tornado.

- To już trzeci akt wandalizmu na naszym obiekcie - powiedział Marek Latacz, prezes UŚKS Speedway Częstochowa. Pomoc w naprawie stadionu, na którym na co dzień trenują dzieci, zadeklarował prezes forBET Włókniarza Częstochowa, Michał Świącik.

Sprawą zajmie się policja. Całość w materiale Radia FON.

Przypominamy, że w przeszłości miniżużlowy stadion przy Brzegowej gościł mistrzowskie turnieje międzynarodowe. Brali w nich udział tacy zawodnicy jak obecny Indywidualny Mistrz Polski Szymon Woźniak, Darcy Ward czy Mikkel Michelsen.

ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników, czyli sprawdzian wiedzy żużlowców

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • KaeL Zgłoś
  Sraków, zakała Częstochowy i równie patologiczni kibice.. Od lat jest im żal, że miasto inwestowało w rozwój klubu bardziej wartościowego, liczącego się w kraju. Ktoś tutaj
  Czytaj całość
  napisał, że stare bazgroły - co to ma za znaczenie? Ktoś to nabazgrał kiedyś i nie ma wątpliwości, że przez zawiść stało się to po raz koleiny..Co zawody pełny stadion Włókniarza, świetne wyniki - patologii jest żal, bo nic nie znaczy ich sraków.Tylko pomylili adres i zniszczyli miejsce, które umożliwia rozwój młodym adeptom czarnego sportu...
  • Justyna31 Zgłoś
   Najlepiej oskarżać kibiców Rakowa jak nie ma kogo... Widać gołym okiem, że napisy na krzesełkach itp. są stare więc to żaden dowód.
   • Sokim Zgłoś
    Patologia ze Srakowa nawet się podpisala. Żenada jak widzę tych paparuchów co "mądrzy" tylko w grupie.. Żałosne dzieci neostrady bez umiejętności życia we wspólnym
    Czytaj całość
    społeczeństwie Częstochowy. Powinno się ich zamknąć w obozach :D
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL