Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zawody miniżużlowe Na pierwszym planie Mikołaj DuchińskiArchiwum prywatne / Łukasz Duchiński / Zawody miniżużlowe. Na pierwszym planie Mikołaj Duchiński

Powstał minitor w okolicach Częstochowy. Jest też klub i pierwsi adepci (foto)

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
O takich akcjach piszemy z dumą. W okolicach Częstochowy, dokładnie w miejscowości Rędziny, powstał miniżużlowy tor wraz z zapleczem. Zawiązano klub, jest trener i mnóstwo zapału do pracy.

Miejscowość Rędziny graniczy z Częstochową. To z niej pochodzi i tam mieszka Hubert Łęgowik, wychowanek Włókniarza, obecnie zawodnik drugoligowego OK Kolejarza Opole. Sławomir Misiewicz, człowiek z otoczenia Łęgowika, jakiś czas temu wpadł na pomysł budowy toru i stworzenia sekcji miniżużlowej właśnie w Rędzinach. Teraz te plany urzeczywistniono, a Misiewicz objął funkcję prezesa klubu UKS Speedway Rędziny.

Tor zbudowano przy kamieniołomie Lipówka. Jego oficjalne otwarcie nastąpi w najbliższą niedzielę, czyli 10 czerwca o godzinie 12. Klub w Rędzinach został zawiązany w marcu 2017 roku, natomiast w czerwcu ruszono z budową owalu. Teren, na którym powstał obiekt, za pośrednictwem Gminy Rędziny klub uzyskał od firmy "Cemex".

Co ciekawe, UKS Speedway Rędziny posiada już szkółkę, w której szkoli się trzech chłopców: Wiktor Andryszczak, Mateusz Kuchta oraz Łukasz Szczepański. Zajęcia prowadzi były trener i zawodnik częstochowskiego Włókniarza, Józef Kafel. Teraz pracownicy klubu zachęcają rodziców, a także same dzieci, by zapisywali swoje pociechy do ich sekcji. Ich wysiłki przynoszą efekty, bowiem w dniu oficjalnego otwarcia toru przedstawieni zostaną kolejni czterej adepci.

W klubie zapewniają ponadto, że są na etapie kompletowania zaplecza sprzętowego. W tej chwili są w posiadaniu czterech motocykli w klasie 50 ccm oraz jednego 125.

Poniżej zdjęcia z momentu układania toru.

fot. UKS Speedway Rędzinyfot. UKS Speedway Rędziny
fot. UKS Speedway Rędzinyfot. UKS Speedway Rędziny
Inicjatywie należy tylko przyklasnąć, bo każdy sposób propagowania żużla jest dobry. W ogóle w Częstochowie i okolicach niebawem będziemy mogli mówić o prawdziwym zagłębiu miniżużla. Przecież oprócz nowo powstałego klubu w Rędzinach, mamy jeszcze UŚKS Speedway Częstochowa oraz UKS Lwiątka Częstochowa. Z obiema tymi sekcjami Włókniarz współpracuje i liczy, że za jakiś czas będzie z niej zbierać owoce.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po częstochowskuPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy drogę do "dorosłego" żużla poprzez miniżużel uważasz za słuszną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL