Najnowsze Wyniki/Kalendarz

UFC on FUEL 3 - wyniki

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski
Ogłaszając fightcard gali UFC on FUEL 3 organizacja UFC wprawiła kibiców w osłupienie, gdyż była to zdecydowanie najsłabsza karta walk od kilkunastu eventów.

W walce wieczoru Chan Sung Jung udowodnił, że ostatnie zwycięstwa nie były przypadkowe i uśpił niepokonanego od dwóch lat Dustina Poiriera zakładając brabo choke w czwartej rundzie. "Korean Zombie" miał swoje szanse na wykończenie przeciwnika już w pierwszej rundzie, jednak "Diamond" przerwał oblężenie, by ponownie w drugiej rundzie wpaść w tarapaty po latającym kolanie Koreańczyka. 23-letni Amerykanin najlepiej zaprezentował się w trzeciej rundzie, jednak w pięciorundowym headlinerze trzeba pokazać coś więcej, a w tej walce wyraźnie zabrakło Dustinowi umiejętności. Naśmiewający się z twistera Junga Poirier twierdził, że jednorazowe zapięcie takiej techniki nie powoduje, że automatycznie ktoś ma najlepsze jiu-jitsu, jednak idący po swoje "Zombie" znów wykorzystał doskonałe umiejętności grapplerskie. Po walce Jung powiedział, że chce walki z Jose Aldo.

W co-main evencie Amir Sadollah, dzięki przychylności sędziów, wygrał z Jorge Lopezem podopiecznym Wanderleia Silvy. Nie jest to wielki wyczyn, gdyż decyzja sędziów była niejednogłośna, a walka bardzo wyrównana.

Donald Cerrone powrócił do octagonu i zwyciężył, jednak nie był w stanie skończyć Jeremy'ego Stephensa przez trzy rundy skutecznie go obijając.

Kanadyjczyk Yves Jabouin zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu odprawiając po jednogłośnej decyzji sędziowskiej Jeffa Houglanda. "Tiger" dominował przez trzy rundy, parł do przodu i zadawał o wiele więcej ciosów.

Igor Pokrajac niedawny pogromca Krzysztofa Soszyńskiego, a zarazem podopieczny Mirko CroCopa wygrał ciężką walkę z Fabio Maldonado. Chorwat po raz kolejny pokazał wielki charakter do walki, nie bał się trudnych wymian ciosów i udowodnił, że ma piekielnie mocną stójkę. "The Duke" czeka na cięższe wyzwania w mocno obsadzonej kategorii półciężkiej.

Bohaterem wieczoru był z pewnością obchodzący 29 urodziny Tom Lawlor. "Filthy" potrzebował zaledwie pięćdziesięciu sekund, by znokautować Jasona MacDonalda, dużo bardziej doświadczonego rywala. Co ciekawe dla solenizanta była to siódma walka w UFC, tymczasem w zawodowej karierze stoczył łącznie zaledwie dwanaście pojedynków!

Wyniki gali UFC on FUEL 3, 15 maja, Patriot Center, Fairfax

ZwycięzcaPrzegranyRundaCzasMetoda
Francisco RiveraAlex Soto35:00Jednogłośna decyzja
Johnny EduardoJeff Curran35:00Jednogłośna decyzja
Rafael dos AnjosKamal Shalorus10:40Poddanie
TJ GrantCarlo Prater35:00Jednogłośna decyzja
Cody McKenzieMarcus LeVesseur13:05Poddanie
Brad TavaresDongi Yang35:00Jednogłośna decyzja
Tom LawlorJason MacDonald10:50KO
Igor PokrajacFabio Maldonado35:00Jednogłośna decyzja
Yves JabouinJeff Hougland35:00Jednogłośna decyzja
Donald CerroneJeremy Stephens35:00Jednogłośna decyzja
Amir SadollahJorge Lopez35:00Niejednogłośna decyzja
Chan Sung JungDustin Poirier41:07Poddanie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL