Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rousey: Fox ma nieuczciwą przewagę

Arkadiusz Pawłowski
Arkadiusz Pawłowski
Cały czas nie cichnie temat Fallon Fox, zawodniczki MMA, która urodziła się chłopcem i od niedawna ma okazję walczyć na ringu z kobietami na równych zasadach. Są osoby, które się z tym nie zgadzają.

Matt Mitrione niedawno został zawieszony za swoje obraźliwe komentarze względem Fallon Fox, pierwszej zawodniczki MMA po zmianie płci. UFC nie chciało się identyfikować z nietolerancją, ale teraz kolejne osoby zabierają głos w tej sprawie.

Jedna z najlepszych wojowniczek MMA na świecie, Ronda Rousey, też nie jest zwolenniczką Fox jako zawodniczki na pełnych prawach. Rousey uważa, że pomimo kuracji hormonalnych i wszelkich zabiegów i operacji Fox nadal ma przewagę fizyczną, bo urodziła się w takim a nie innym ciele.

Słowa Rousey były dosadne, ale nie tak obraźliwe jak oskarżenia Mitrione, z którego argumentacją się zgodziła, jednocześnie nie popierając formy ich artykulacji. Zawodniczka twierdzi, że Fox powinna zdawać sobie sprawę, że będąc częścią takiego a nie innego światka musi być przygotowana na krytykę i kontrowersje, które będą ją otaczać.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL