Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MMA: Cormier vs Nelson oficjalnie na UFC 166

Jakub Madej
Jakub Madej
Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i spekulacje. Roy Nelson przedłużył kontrakt z największą organizacją MMA na świecie i na UFC 166 zmierzy się z Danielem Cormierem.

Niepokonany Amerykanin pod szyldem UFC zawalczy drugi raz. Daniel Cormier po zwycięstwie w turnieju Strikeforce w wadze ciężkiej i znokautowaniu Diona Staringa na ostatniej gali organizacji z San Jose, przeszedł do największej federacji ZUFFY. W swoim debiucie pokonał Franka Mira jednogłośną decyzją sędziów. Od momentu tamtego pojedynku dużo mówiło się o zejściu zawodnika American Kickboxing Academy do dywizji półciężkiej, jednak jak sam Amerykanin mówi, przed przejściem do niższej kategorii wagowej chce stoczyć jeszcze jedną walkę w królewskiej dywizji.

Reprezentantowi Country Club po czerwcowej porażce ze Stipe Miocicem skończył się dotychczasowy kontrakt z organizacją UFC. Roy Nelson mimo wcześniejszych plotek o odrzucaniu ofert jego pracodawcy, oficjalnie przedłużył kontrakt i już w październiku ponownie wejdzie do klatki.

UFC 166 odbędzie się 20 października w Houston. W walce wieczoru zobaczymy Juniora dos Santosa i Caina Velasqueza w pojedynku o tytuł mistrzowski wagi ciężkiej. Starcie Cormiera z Nelsonem będzie poprzedzać main event październikowej gali.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL