Najnowsze Wyniki/Kalendarz

UFC 182: Jon Jones pokonał Daniela Cormiera i obronił pas wagi półciężkiej!

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Gala UFC 182 w Las Vegas była pierwszą imprezą najlepszej organizacji MMA na świecie w roku 2015. W walce wieczoru Jon Jones po zaciętym pojedynku pokonał Daniela Cormiera.

Mistrz potrzebował pięciu rund, aby obronić swój pas. "Bones" wygrał starcie z popularnym "DC" przez jednogłośną decyzję sędziowską w stosunku trzech razy po 49-46. Jon Jones na dystansie dwudziestu pięciu minut był po prostu zawodnikiem lepszym niż Daniel Cormier i zasłużenie zanotował zwycięstwo na punkty.


W starciu wagi muszej Kyoji Horiguchi jednogłośnie wypunktował Louisa Gaudinota, w walce dywizji średniej Brad Tavares nie dał żadnych szans Nate'owi Marquardtowi, zaś w kategorii lekkiej Donald Cerrone wygrał z dotychczas niepokonanym Mylesem Jurym.

Były mistrz Bellatora Hector Lombard nie miał większych problemów z pokonaniem Josha Burkmana. Kubańczyk reprezentujący klub American Top Team zwyciężył weterana World Series of Fighting jednogłośną decyzją sędziowską.

W starciach karty wstępnej Paul Felder znokautował efektownym spinning backfistem Danny'ego Castilla, debiutujący w UFC Cody Garbrandt rozprawił się z Marcusem Brimage'em, Shawn Jordan posłał na deski Jareda Cannoniera, Evan Dunham wypunktował Rodriga Damma, Omari Akhmedov pokonał Matsa Nilssona, zaś Marion Reneau zdemolowała Alexis Dufresne.

Wyniki:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej
205 lbs: Jon Jones pok. Daniela Cormiera przez jednogłośną decyzję (3x 49-46).

Karta główna
155 lbs: Donald Cerrone pok. Mylesa Jury'ego przez przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
185 lbs: Brad Tavares pok. Nate'a Marquardta przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
125 lbs: Kyoji Horiguchi pok. Louisa Gaudinota przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 29-28).
170 lbs: Hector Lombard pok. Josha Burkmana przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 29-28).

Karta wstępna
155 lbs: Paul Felder pok. Danny'ego Castilla przez KO (spinning backfist), 2:09, runda 2.
135 lbs: Cody Garbrandt pok. Marcusa Brimage'a przez TKO (prawy sierpowy), 4:50,runda 3.
265 lbs: Shawn Jordan pok. Jareda Cannoniera przez KO (prawy sierpowy i uderzenia w parterze), 2:57, runda 1.
155 lbs: Evan Dunham pok. Rodriga Damma przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
170 lbs: Omari Akhmedov pok. Matsa Nilssona przez jednogłośną decyzję (3x 29-28).
135 lbs: Marion Reneau pok. Alexis Dufresne przez jednogłośną decyzję (2x 30-26, 30-25).

Komentarze (3):

 • mauler. Zgłoś
  Dość nudna gala. Walka kobiet żenująca, Akhmedov się męczył, Dunham bez większych problemów, Jordan całkiem niezłe KO, Garbrandt też ładny debiut (wierzę w tego chłopaka), Felder
  Czytaj całość
  świetny, idealny nokaut, kandydat do KO roku! Lombard nieco zawiódł na tle przeciętnego Burkmana, Horiguchiego z Gaudinotem to tak jednym okiem oglądałem, Tavares przynudził, Cerrone ładnie się pokazał. A walka wieczoru - niezła, ale bez zaskoczenia. Jedyną osobą która może pokonać JBJ jest Gustafsson... A no i Janek Błachowicz ;)Jeśli miałbym ocenić tę galę, to takie 6.5/10
  • Grzymisław Zgłoś
   Spore rozczarowanie, szczególnie w karcie głównej. Wszystkie walki pewnie wygrane przez jednego z zawodników, przy czym min.2 miały być bardzo wyrównane(Cormier przegrywał w zapasach,
   Czytaj całość
   więc trochę rozczarował, a Marquardt to już w ogóle). Do tego Jury pokazał, że jeszcze nie jest blisko samego szczytu, a Horiguchi i Lombard zamiast szybko rozbić o wiele gorszych przeciwników męczyli się na dystansie.Chociaż nokaut Feldera super.
   • Patryk Głowacki Zgłoś
    gala nie porwała... ale brawa dla Jonesa i Cormiera za niezłą walkę

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL