Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Świetny rewanż "Cro Copa" i porażka Błachowicza na UFC Fight Night w Krakowie

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Mirko Filipovic pokonał Gabriela Gonzagę przez nokaut w walce wieczoru gali UFC Fight Night w Krakowie. Porażki doznał bohater polskiej publiczności, Jan Błachowicz, a zwycięstwa odnieśli dwaj Polacy.

W walce otwierającej galę w Krakowie Taylor Lapilus pokonał Rocky'ego Lee przez jednogłośną decyzję sędziów. Pojedynek przez trzy rundy był dynamicznym widowiskiem, jednak to Francuz kompletnie zdominował zawodnika z Tajwanu.


Drugiej porażki w organizacji UFC doznał w Krakowie Marcin Bandel. Zawodnik z Łodzi nie był stanie przeciwstawić się agresywnej stójce Stevena Raya i przegrał przez uderzenia w parterze w 2. rundzie. Przyszłość Polaka w szeregach najlepszej organizacji na świecie jest po tej walce niepewna.

Nienajlepszy debiut zanotowała też Izabela Badurek. Polka wyczerpana zbijaniem wagi w pojedynku z Aleksandrą Albu zaprezentowała się mało dynamicznie i agresywnie. W 2. rundzie Rosjanka wykorzystała błąd Polki i poddała ją duszeniem gilotynowym.

Daniel Omielańczuk przez trzy rudny toczył twardy bój z Anthonym Hamiltonem. Amerykanin, dzięki skutecznej pracy przy siatce, zyskał w oczach sędziów przewagę i wygrał. Dla Omielańczuka była to druga z rzędu porażka w UFC.

Daniel Omielańczuk doznał drugiej z rzędu porażki w UFCDaniel Omielańczuk doznał drugiej z rzędu porażki w UFC
Kolejny debiutant, Damian Stasiak, bardzo ambitnie prezentował się w starciu z bardziej doświadczonym Yaotzinem Mezą Zawodnik Gracie Barra Łódź przegrał jednak po trzech rundach jednogłośną decyzją sędziów. 

W pojedynku wagi półśredniej znany w Polsce Mickael Lebout okazał się gorszy od Sergio Moraesa. Z kolei jednym z najszybszych, o ile nie najszybszym, nokautów popisał się Leon Edwards, który w zaledwie 8 sekund pokonał Setha Baczynskiego.

Humory Polakom w Krakowie i przed telewizorami poprawił Bartosz Fabiński. Zawodnik z Warszawy stoczył świetny pojedynek z Garrethem McLellanem i wygrał jednogłośnie na punkty. Dla Fabińskiego był to debiut w UFC.

Bartosz Fabiński nie zawiódł polskich kibicówBartosz Fabiński nie zawiódł polskich kibiców
Kartę główną gali w Krakowie otworzyło starcie Maryny Moroz z Joanne Calderwood. Niespodziewanie to Ukrainka po zaledwie 90 sekundach poddała faworyzowaną reprezentantkę Szkocji.

Drugim Polakiem, który wygrał w Krakowie swój pojedynek był Paweł Pawlak. Młody zawodnik Gracie Barra Łódź po mocnym pojedynku pokonał Sheldona  Westcotta i zanotował pierwszą wygraną w UFC.

Niestety, bohater polskiej publiczności Jan Błachowicz przegrał z Jimim Manuwą. Polak przez nawet jedną rundę nie był w stanie zagrozić Anglikowi. Były mistrz KSW zanotował tym samym pierwszą porażkę w UFC i znacznie oddalił się od największych walk w dywizji półciężkiej.

W walce wieczoru udany rewanż zaliczył słynny Mirko Filipovic. "Cro Cop" po początkowych problemach przejął inicjatywę na początku 3. rundy walki. Zmęczony Gabriel Gonzaga otrzymał w połowie tej odsłony pojedynku pod siatką oktagonu serię mocnych ciosów i sędzia przerwał starcie.

Wyniki UFC Fight Night w Krakowie.

Walka wieczoru:
265 lbs: Mirko Filipović pok. Gabriela Gonzagę przez TKO (uderzenia i łokcie w parterze), runda 3.

Karta główna:
205 lbs: Jimi Manuwa pok. Jana Błachowicza przez jednogłośną decyzję.
170 lbs: Paweł Pawlak pok. Sheldona Westcotta przez jednogłośną decyzję.
115 lbs: Maryna Moroz pok. Joanne Calderwood przez poddanie (balacha), runda 1.
170 lbs: Leon Edwards pok. Setha Baczynskiego przez TKO, runda 1. 

Karta wstępna:

185 lbs: Bartosz Fabiński pok. Garretha McLellana przez jednogłośną decyzję.
170 lbs: Sergio Moraes pok. Mickaela Lebouta przez jednogłośną decyzję.
145 lbs: Yaotzin Meza pok. Damiana Stasiaka przez jednogłośną decyzję.
265 lbs: Anthony Hamilton pok. Daniela Omielańczuka przez jednogłośną decyzję.
115 lbs: Aleksandra Albu pok. Izabelę Badurek przez poddanie (gilotyna), runda 2.
155 lbs: Steven Ray pok. Marcina Bandela przez TKO (uderzenia w parterze), runda 2.
145 lbs: Taylor Lapilus pok. Rocky’ego Lee przez jednogłośną decyzję.

Czy polscy zawodnicy zawiedli podczas UFC Fight Night w Krakowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL