Najnowsze Wyniki/Kalendarz

KSW rozpoczyna współpracę ze Słoweńcami. Chcą odkryć nowe gwiazdy MMA

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Słoweńska organizacja WFC to kolejny gracz na światowym rynku MMA, który zorganizuje galę Road to KSW. Potencjalny kontrakt z największą europejską organizacją będzie stawką podczas gali WFC 21, 17 grudnia w Austrii.

Dobre relacje między WFC i KSW trwają już ode wielu lat, a obie organizacje od lat wymieniały się zawodnikami. Były mistrz KSW w wadze średniej Michał Materla walczył na pierwszej gali WFC w 2006 roku, a w kolejnych latach na galach w tej części Europy występowali m.in. Antoni Chmielewski czy Łukasz Jurkowski. W tym samym czasie na galach KSW emocji kibicom dostarczali m.in. Svetlozar Savov, Vaso Bakocevic, Bojan Kosednar czy Maro Perak.

Organizacja WFC w grudniu rozpocznie poszukiwania nowych, młodych talentów na europejskiej scenie MMA, którzy chcą w przyszłości zostać gwiazdami tego sportu.

Będzie to już druga gala z cyklu "Road to KSW" organizowana przez zagraniczne federacje. Przypomnijmy, że pierwsza tego typu impreza odbyła się w Brazylii podczas Aspera FC. Zwycięzca turnieju Renato Gomes Gabriel otrzymał szansę walki o pas Konfrontacji Sztuk Walki z Mateuszem Gamrotem, więc stawka może być naprawdę duża.

ZOBACZ WIDEO Jędrzejczyk ostro o Kowalkiewicz. Jest odpowiedź

Czy KSW podjęło dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL