Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AFP / Michael Reaves / GETTY IMAGES NORTH AMERICA

Karolina Kowalkiewicz wśród zwycięzców gali UFC 205

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Karolina Kowalkiewicz została jednym ze zwycięzców gali UFC 205 według serwisu internetowego "Bleacher Report". "Zapewniła sobie status zawodniczki, która idzie do góry" - uważają Amerykanie.

Kowalkiewicz przegrała z Joanną Jędrzejczyk na punkty w pojedynku o pas wagi słomkowej UFC, jednak swoją postawą zapracowała sobie na owację na stojąco od publiczności zgromadzonej w nowojorskiej Madison Square Garden. Zaraz po walce polski dziennikarz z USA Przemysław Garczarczyk wsłuchał się w opinie amerykańskich kolegów i poinformował na Twitterze, że w ich opinii wygrały obie Polki.

Potwierdza to raport z UFC 205 sporządzony przez "Bleacher Report". Amerykański serwis wybrał zwycięzców i przegranych gali, Kowalkiewicz umieścił w tej pierwszej grupie.

"Wygrała Jędrzejczyk, ale walka nie była krwawą jatką, jakiej po mistrzyni spodziewało się wielu fanów. Wielka w tym zasługa twardej Kowalkiewicz i jej umiejętności. To ona przeprowadziła najważniejszy atak w tej walce, gdy wstrząsnęła przeciwniczką prawym krzyżowym" - uzasadnia swoją decyzję "Bleacher Report".

Amerykanie dodają, że pretendentka nie zamierzała kłaniać się sławniejszej rodaczce i choć kilka jej zrywów nie wystarczyło do zwycięstwa, Kowalkiewicz i tak zyskała zapewne sporo nowych fanów. "Zobaczymy, czy dostanie jeszcze szansę walki o mistrzostwo, ale zapewniła sobie co najmniej status wojowniczki, która idzie do góry" - podkreślają.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Piszczek: Nauczką był Kazachstan

Wygranymi nowojorskiej gali poza 31-letnią Polką są też Conor McGregor, Miesha Tate, Yoel Romero, Khabib Nurmagomedov i całe UFC, dla którego nowojorska gala była jedną z najważniejszych i największych w historii. Przegrani to Kevin Gastelum oraz Eddie Alvarez.

Przegapiłeś galę UFC 205 z walką Jędrzejczyk vs Kowalkiewicz? Nic straconego! Powtórka 18 listopada o godzinie 22:00 na Extreme Sports Channel!

Czy powinno dojść do rewanżowej walki pomiędzy Joanną Jędrzejczyk a Karoliną Kowalkiewicz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Jo Anna Zgłoś
    Odnoszę wrażenie że autor tekstu jednak nie oglądał gali.Miesha Tate przegrała ze swoją uczennicą Raquel Pennington, w dodatku ogłosiła wstępnie emeryturę :)

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL