Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joanna Jędrzejczyk Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk

UFC 211: Pierwsze spotkanie Joanny Jędrzejczyk i Jessici Andrade. Polka wyższa od Brazylijki!

Jakub Madej
Jakub Madej
W środę przed galą UFC 211 odbyły się pierwsze spotkania głównych bohaterów tego wydarzenia. Twarzą w twarz stanęły również Joanna Jędrzejczyk oraz Jessica Andrade.

Już 13 maja w Dallas Joanna Jędrzejczyk stanie do kolejnej obrony tytułu mistrzowskiego UFC w wadze słomkowej. Jej przeciwniczką będzie Jessica Andrade, która zdaniem wielu będzie jedną z najtrudniejszych rywalek w karierze "JJ". 

Dla niepokonanej Polki będzie to czternasta walka w karierze i ósma pod szyldem organizacji UFC. Jędrzejczyk zdobyła pas kategorii słomkowej w marcu 2015 roku, nokautując Carlę Esparzę. W ciągu dwóch lat broniła go czterokrotnie, pokonując kolejno Jessicę Penne, Valerie Letourneau, Claudię Gadelhę oraz Karolinę Kowalkiewicz.

"Bate Estaca" legitymuje się rekordem 16 zwycięstw i 5 porażek. W ostatnich trzech starciach pokonała kolejno Jessicę Penne, Joanne Calderwood oraz Angelę Hill. Wcześniej przegrywała jednak między innymi z Raquel Pennington i Marion Reneau.

Zawodniczki stanęły przed sobotnim wydarzeniem do tradycyjnych spotkań twarzą w twarz. Nie widać pomiędzy nimi złości. Wręcz przeciwnie - jest wzajemny szacunek. Wszyscy zauważyli natomiast różnicę wzrostu, która może mieć znaczenie w sobotniej walce. Jędrzejczyk jest aż 11 centymetrów wyższa od Andrade. (Na filmie od 2:55) 

ZOBACZ WIDEO: Stefan Meszaros efektownie nokautuje na gali Kickboxing Talents w Żylinie

Czy Joanna Jędrzejczyk obroni tytuł mistrzowski w walce z Jessicą Andrade?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL