Najnowsze Wyniki/Kalendarz
klatka MMAGetty Images / Daniel Berehulak / Na zdjęciu: klatka MMA

PLMMA 73: Nowy mistrz wagi półciężkiej. Klinger poddał Wiwatowskiego w pierwszej rundzie

Jakub Madej
Jakub Madej
Szybkie zwycięstwo przez poddanie i zdobycie tytułu mistrzowskiego PLMMA w wadze półciężkiej. Łukasz Klinger (8-4) udanie powrócił po ostatnich przegranych, dusząc Kewina Wiwatowskiego (4-4).

Od początku było widać, że starcie zakończy się bardzo szybko. Łukasz Klinger po pierwszej wymianie udanie sprowadził Kewina Wiwatowskiego do parteru, gdzie bardzo szybko rozpracował rywala. Zawodnik z Grudziądza odwrócił się do przeciwnika plecami, co było błędem - Klinger szybko zapiął duszenie zza pleców, które prawie automatycznie odklepał Wiwatowski.

Dla Klingera to pierwsze zwycięstwo od 2015 roku. Po poddaniu Andy'ego Clampa, zawodnik urodzony w Przemyślu przegrywał kolejno z Atanasem Djambazovem, Francisem Carmontem na gali Bellator 158 oraz Michałem Oleksiejczukiem, który ciosami zakończył starcie na TFL 10.

Dla Wiwatowskiego była to nieudana obrona tytułu mistrzowskiego. Pas w kategorii do 93 kilogramów zdobył podczas gali PLMMA 70, gdzie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Piotra Kalenika.

ZOBACZ WIDEO Wielki powrót Łukasza Teodorczyka! Gole Polaka dały mistrzostwo Anderlechtowi [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Łukasz Klinger ma szansę w walkach z czołówką polskiej kategorii półciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL