Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oskar Piechota / Na zdjęciu: Oskar Piechota

Oskar Piechota mistrzem organizacji Cage Warriors! Fenomenalny Polak znokautował rywala w 32 sekundy

Jakub Madej
Jakub Madej
Jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników w polskim MMA, Oskar Piechota (9-0-1), w fenomenalny sposób znokautował Jasona Radcliffe'a (11-3) i zdobył pas organizacji Cage Warriors w wadze średniej.

Starcie trwało zaledwie 32 sekundy. Od samego początku Jason Radcliffe nacierał na Oskara Piechotę, który był spychany pod samą siatkę. W pewnym momencie Anglik próbując zaskoczyć Polaka, ruszył na niego z serią ciosów. Piechota idealnie w tempo skontrował jednak lewym sierpowym, po którym "Morderca" padł jak rażony piorunem. "Imadło" zadał kilka dodatkowych ciosów w parterze, a sędzia szybko przerwał starcie.

Oskar Piechota zwyciężając podczas gali Cage Warriors 85 zdobył zwakowany pas wagi średniej. Wydarzenie odbyło się w Bournemouth.

Dla Radcliffe'a to pierwsza porażka od maja 2014 roku. Anglik w ostatnich sześciu pojedynkach zwyciężał kończąc rywali przed czasem. Potencjalne zwycięstwo 24 czerwca miało przybliżyć zawodnika z Londynu do podpisania kontraktu z organizacją UFC.

"Imadło" wciąż pozostaje zawodnikiem niepokonanym. Dla Piechoty to już dziewiąte zwycięstwo z rzędu i zarówno fani, jak i eksperci wskazują jasno, że kolejne starcie Polak powinien stoczyć pod szyldem Ultimate Fighting Championship. Doskonałą okazją ku temu może być październikowa gala lidera światowego MMA w trójmiejskiej Ergo Arenie.

W dotychczasowej karierze Piechota tylko w jednej walce pozostawił decyzję w rękach sędziów - w listopadzie 2013 roku zremisował z Rafałem Haratykiem. Pozostałe starcia kończył przed czasem na swoją korzyść.

ZOBACZ WIDEO: Kamil Stoch pójdzie w ślady Adama Małysza? "Widziałbym go w tym sporcie"

Czy Oskar Piechota powinien trafić do UFC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL