WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Jon Jones

To koniec wielkiej gwiazdy MMA? Jones wpadł na dopingu. Znowu

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Znamy wyniki testów antydopingowych, które przeprowadzono przed lipcową walką Jona Jonesa z Danielem Cormierem. Pierwszy z nich stosował zabronione środki. Grozi mu 4-letnia dyskwalifikacja, bo w jego przypadku mamy do czynienia z recydywą.

29 lipca Jon Jones wrócił do oktagonu po ponad rocznej przerwie. 30-latek, który w całej karierze przegrał tylko raz, znowu pokazał klasę. "Bones" w trzeciej rundzie znokautował Daniela Cormiera i został nowym mistrzem UFC w kategorii półciężkiej. Wszyscy ogłosili powrót króla na tron, ale dziś już wiemy, że przedwcześnie.

Amerykański portal TMZ podał szokujące informacje, że Amerykanin oblał testy antydopingowe, które zostały przeprowadzone tuż przed walką na gali UFC 214. Badanie próbki wykazało obecność turinabolu, który jest sterydem anabolicznym.

- Trudno mi cokolwiek powiedzieć. Wszyscy, Jon, trenerzy, dietetyk, ciężko pracowaliśmy, aby nie doszło do czegoś takiego. Przebadamy inne próbki, aby znaleźć źródło pochodzenia sterydu. Jon jest załamany - komentuje menedżer wojownika Malki Kawa.

Konsekwencje będą bardzo surowe. UFC już planuje pozbawić Jonesa mistrzowskiego pasa, a lipcowe starcie z Cormierem zostanie zmienione na "no contest". Gwiazdor MMA w dodatku musi liczyć się z 4-letnią dyskwalifikacją.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: zabawne zdjęcie polskiego biegacza. Różnica kolosalna

- Jestem bardzo zawiedziony. Każdy ma prawo do wyjaśnienia takiej sytuacji, a więc poczekam, aż wszystko będzie jasne. Przegrałem z nim i myślałem, że jest lepszy ode mnie, ale teraz nie wiem, co o tym myśleć. Nie potrafię uwierzyć, że to się znowu dzieje - komentuje Cormier.

"Bones" jest już dopingowym recydywistą. W lipcu wrócił do oktagonu po rocznej dyskwalifikacji. Przed UFC 200, gdzie także miał walczyć z Cormierem, oblał testy antydopingowe. Rok wcześniej wykryto u niego pozostałości po zażywaniu kokainy, ale wówczas nie został zawieszony.

Jon Jones to świetny wojownik, jeden z najlepszych w historii MMA, ale także skandalista. Na koncie ma nie tylko doping, narkotyki, ale także prowadzenie pod wpływem alkoholu i ucieczkę z miejsca wypadku. Czy pozbiera się po kolejnej aferze? Jeżeli zostanie zawieszony na cztery lata, to może być równoznaczne z zakończeniem kariery.

30-latek w całej karierze stoczył 24 walki i przegrał tylko raz. Przez wiele lat był mistrzem UFC w kategorii półciężkiej.

Czy 4-letnia dyskwalifikacja będzie odpowiednią karą dla Jonesa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL