Najnowsze Wyniki/Kalendarz
UFC zorganizowało drugą galę w PolsceMateriały prasowe / UFC zorganizowało drugą galę w Polsce

UFC Gdańsk: kolejna zmiana w karcie walk. Wystąpi słynny wojownik z USA

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Nastąpiła kolejna zmiana w karcie walk gali UFC Fight Night 118, która odbędzie się 21 października w Gdańsku. W trójmiejskiej Ergo Arenie wystąpi Sam Alvey (31-9, 1 NC). Zmierzy się z Ramazanem Emeevem (15-3).

Weteran amerykańskiej sceny MMA zastąpił w rozpisce kontuzjowanego rodaka, Trevora Smitha (15-7).

Zmianę można ocenić jak najbardziej na plus. Sam Alvey jest notowany w rankingach dużo wyżej niż swój poprzednik. Od lipca 2016 przegrał tylko raz, w kwietniu tego roku z Thalesem Leitesem. Szybko jednak się zrewanżował za tę porażkę, ponieważ w sierpniu wypunktował legendarnego, ale coraz słabiej radzącego sobie w ostatnim czasie Rashada Evansa.

Pomimo że Alvey walczy w MMA od 2008 roku i na koncie ma stoczonych 41 pojedynków, to nigdy nie miał szansy pojawić się jako zawodnik na gali w Europie. W Polsce dostanie tę szansę po raz pierwszy.

Jego rywal, Ramazan Emeev, dopiero zadebiutuje w UFC. Azer zasłynął głównie dzięki walkom dla rosyjskiego M-1 Global, gdzie zdobył nawet pas wagi średniej. W swojej karierze wygrywał między innymi z dobrze znanymi w Polsce Maiquelem Falcao i Vyacheslavem Vasilevskym.

Przypomnijmy, iż w głównym starciu gali UFN 118 w wadze lekkiej zmierzą się Donald Cerrone i Darren Till.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #9: Różalski o przyjmowaniu uchodźców

Kto wygra walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL