Najnowsze Wyniki/Kalendarz
gala KSWMateriały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: gala KSW

KSW 40: wielki pech Anzora Ażijewa. Zmiana w karcie dwa dni przed galą

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Pech nie opuszczał tego starcia od początku. Kiedy po wielu trudach udało się w końcu znaleźć rywala dla Anzora Ażijewa, ten poważnie zachorował, czwartkowej nocy wylądował w szpitalu i nie jest w stanie wystąpić na niedzielnej gali KSW 40.

Nieszczęście zawodnika WCA jest jednak olbrzymią szansą dla debiutanta Pawła Polityły (0-0), który zajmie jego miejsce w karcie irlandzkiej gali KSW.
Debiutujący w zawodowym MMA Paweł Polityło jeszcze przed chwilą myślał, że przyjdzie do 3Arena, żeby spokojnie obejrzeć niedzielną galę KSW 40 z trybun. 

Los uśmiechnął się jednak niezwykle szeroko i mistrz Irlandii ADCC oraz NAGA Submission Wrestling stanie za dwa dni naprzeciw Antuna Racicia. Młody Polak na co dzień trenuje w dublińskim Fantom MMA, a w przeszłości trenował zapasy w Bizonie Milicz z mistrzem KSW w wadze lekkiej, Mateuszem Gamrotem. Polak zmierzy się z Antunem Raciciem (19-8-1). Chorwat w swojej karierze wygrał przed czasem aż 13 z 19 zwycięskich pojedynków. Wszyscy skończeni przeciwnicy nie potrafili znaleźć odpowiedzi na piekielnie skuteczny parter 27-latka. Kolejny próbie zostanie poddany 25-latek Paweł Polityło.

Anzor Azhiev z dużym smutkiem musiał wycofać się z niedzielnego starcia. - Przez 3 miesiące bardzo mocno przygotowywałem się do walki na najbliższej gali KSW 40. Cieszyłem się, że ponownie wejdę do klatki i zawalczę z bardzo dobrym zawodnikiem Antunem Raciciem. Niestety, organizm nie wytrzymał takiego obciążenia i na 3 dni przed ważeniem dopadło mnie zatrucie pokarmowe, po którym do teraz nie odzyskałem sił. Bardzo przepraszam wszystkich kibiców, że nie wezmę udziału w gali, ale przede wszystkim przepraszam włodarzy federacji KSW oraz moich sponsorów. Mam nadzieję, że wrócę jak najszybciej - przyznał.

Na KSW 40 dojdzie między innymi do starcia Mariusza Pudzianowskiego z Jamesem McSweeneyem. Do klatki powróci najbardziej waleczny zawodnik KSW, Michał Materla, a jego przeciwnikiem będzie członek BOPE, Paulo Thiago.

ZOBACZ WIDEO Trio Sulęckich przebije braci Kliczków? "To byłby rekord!"

Czy KSW podjęło dobrą decyzję, dając szansę debiutantowi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL